Piastów inwestuje w drogi

Piastów

W ostatnim czasie władze Piastowa ogłosiły dość znaczną ilość przetargów na remont ulic, a także budowę odwodnienia. – To inwestycje, które w sumie warte są kilka milionów złotych – mówią włodarze.

Budowa odwodnienia to priorytetowa sprawa dla Piastowa. Obecnie trwają prace m.in. na ul. Sułkowskiego czy Orła Białego. Dzięki tym inwestycjom możliwa jest przebudowa dróg, które nie są w najlepszym stanie technicznym, a takich w mieście jest mnóstwo. Włodarze postanowili nie czekać i zmienić oblicze kilku ulic.

O większości inwestycji drogowych już pisaliśmy. Gdzie pojawią się nowe nawierzchnie? Póki co wiadomo, że przebudowane zostaną ulice: Dąbrowskiego, Ogrodowa, Popiełuszki, Niecała, Wyspiańskiego i Godebskiego. Warto dodać, że na części z nich prace już trwają. – Podczas tegorocznej zimy nie było dużych opadów ani mrozów i to spowodowało, że nastąpiło zdecydowane przyspieszenie prac, ponieważ wykonawca mógł kontynuować prace na głębokich wykopach – mówi Konrad Rytel, wiceburmistrz Piastowa. – Tyle mieszkańcy mieli z nami kłopotów, że postanowiliśmy natychmiast uporządkować te ulice, które były zdewastowane przez roboty podziemne – dodaje.

Jaką sumę pochłoną inwestycje drogowe? – To są już kwoty sięgające około 6 mln zł. Opracowaliśmy plan systematycznego porządkowania miasta, ponieważ musi być techniczny sens w tym wszystkim –podkreśla Rytel.

Równie ważną inwestycją jest przebudowa skrzyżowania ul. Bohaterów Warszawy i Warszawskiej, która ruszyła w miniony weekend. Za to przedsięwzięcie odpowiedzialny jest powiat. – Rozbudowa polega na poszerzeniu jezdni, budowy chodników, zjazdów, oświetlenia i budowie chodnika przy ul. Warszawskiej oraz przebudowie skrzyżowania ul. Bohaterów Wolności z ul. Warszawską w szczególności w zakresie poszerzenia jezdni i budowy prawoskrętu z ul. Bohaterów Wolności – mówiła nam w ubiegły czwartel Agnieszka Kuruliszwili, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.