Piastów bierze się za Mickiewicza

Piastów

Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Piastowie zostanie przebudowane. Kiedy? Na pierwsze efekty trzeba jeszcze poczekać. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy oraz rozbudowy placówki.

Jeszcze kilka miesięcy temu LO Mickiewicza nie należało do Piastowa. W 2013 roku zarząd powiatu pruszkowskiego wypowiedział porozumienie dotyczące prowadzenia szkoły przez miasto. Rozpoczęła się batalia, której celem był powrót liceum pod skrzydła Piastowa. Udało się to w ubiegłym roku. Od września Piastów nadzoruje pracę placówki. Dodatkowo dopełniono wszystkich formalności i miasto otrzymało na własność budynek szkoły wraz z działką.

Od początku było jasne, że Piastów będzie chciał zrealizować swoją koncepcję. Jaką? – Chcemy na tym terenie zrealizować zespół licealno-gimnazjalny. To kierunek, z którego nie zamierzamy rezygnować. Mamy opracowaną wstępną koncepcję, przygotowaną 10 lat temu – mówił nam w listopadzie Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

Teraz uczyniono pierwszy krok na drodze do realizacji wspomnianej koncepcji. Miasto ogłosiło przetarg, w którym poszukuje wykonawcy dokumentacji projektowej przebudowy oraz rozbudowy liceum. Kolejnym elementem jest przygotowanie materiałów dotyczących hali sportowej. Jej budowa byłaby ogromnym udogodnieniem dla uczniów. Warto dodać, że budynki mają zostać zaprojektowane w standardzie wysokoenergooszczędnych. Prace będą etapowane. Najpierw planowana są prace związane z modernizacją istniejącego budynku liceum. W ramach drugiego etapu powstanie hala sportowa oraz łącznik pomiędzy budynkami. Chętni mogą składać oferty do 2 marca. Wykonawca na realizację zadania będzie miał czas do 30 września.

Kiedy uczniowie będą mogli cieszyć się z nowego budynku szkoły? – Wszystko zależy od tego, czy terminy zostaną dotrzymane. Liczyliśmy, że przetarg uda nam się ogłosić nieco wcześniej. Planujemy oddanie budynku dydaktycznego na jesieni 2017 roku – wyjaśnia Szuplewski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.