Perony pod śniegiem, PKP obiecuje interwencję

Region

Intensywne opady śniegu sprawiły, że pod grubą białą warstwą zniknęły perony na linii kolejowej 447. Pasażerowie narzekają na trudną sytuację szczególnie w Pruszkowie i Brwinowie.

Z prośbą o interwencję w tej sprawie od kilku dni zwracają się do nas czytelnicy. – Od pierwszych opadów na peronie PKP w Pruszkowie zalega śnieg a pod śniegiem znajduje się grupa warstwa lodu która powstała w niedzielę i utrzymuje się do dnia dzisiejszego. Jest to o tyle niebezpieczne gdyż całe peron jest w takim stanie i można bardzo łatwo wpaść pod nadjeżdżający pociąg. Dziś co prawda brzeg peronu został posypany piachem ale nadal nie rozwiązuje to problemu że jest ślisko i niebezpiecznie. Wystarczyłoby tak jak na innych peronach np. w Warszawie odśnieżyć brzeg peronu i zabezpieczyć przed lodem. Nie oczekuje że ktoś cały czas będzie to odśnieżać ale peron wygląda jak bezpański – czytamy w wiadomości nadesłanej na skrzynkę kontakt@wpr24.pl.

Podobne głosy pojawiają się także w przypadku stacji PKP w Brwinowie.

Pytanie o odśnieżanie peronów skierowaliśmy do PKP PLK, które zarządza pruszkowską i brwinowską stacją. – Wszystkie perony są sprawdzane i regularnie czyszczone zimą, ale jeśli pasażerowie zauważą że peron jest źle oczyszczony, nieoczyszczony, jest ślisko, to prosimy takie sytuacje zgłaszać telefonicznie. W przypadku linii grodziskiej będzie to numer 22 473 37 34. Po zgłoszeniu na miejsce natychmiast jest wysyłana ekipa do oczyszczenia peronu – zapewnia Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Od przedstawiciela spółki uzyskaliśmy zapewnienie, że zgłoszenie o nieodśnieżonym peronie w Pruszkowie i Brwinowie zostało już przekazane odpowiednim służbom. – Zostaną one sprawdzone i oczyszczone – obiecuje Karol Jakubowski.

Dajcie znać czy sytuacja poprawiła się!

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Perony pod śniegiem, PKP obiecuje interwencję”

 1. borsuk pisze:

  wstyd nic nie jest odśnieżone ani zabezpieczone ani peron ani dojścia do peronu wstyd i hańba!

 2. awfaw3rfa pisze:

  my się tu w WPR kłaniamy głupocie , a nie tam śnieg:)

 3. Rado pisze:

  Dodajcie jeszcze Sochaczew bo jest to samo !

 4. Gość pisze:

  W Pruszkowie PKP zagrodziło cały teren koło dworca tak, że nie da się bezpiecznie przejść ze stacji do przystanku autobusowego. Ludzie idą ulicą. Do tego śnieg, lód i samochody. Za chwilę naprawdę cos się złego wydarzy. Co jeszcze nam zaserwują? Już chyba bardziej uprzykrzyć się nie da… Szlabany, błoto, brak miejsca na oczekiwanie aż szlabany się podniosą i faktycznie lód na peronach. XXI wiek miasto tak blisko Warszawy.

 5. Mario pisze:

  Trzeba zgłaszać,że perony nie odsniezone,jakby nie wiedzieli że pada czy padał intensywny śnieg…A może człowiek odpowiedzialny za zarządzanie ekipami jest w innym kraju…

 6. Monika pisze:

  W Milanówku to samo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły