Peronowe siłaczki z dziecięcym wózkiem

Region

Kładka nad torami kolejowymi w Pruszkowie dla matek z dziećmi w wózkach to ciężki tor przeszkód. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., które zarządzają przejściem, nie przewidują zamontowania chociażby prowizorycznych szyn, które pozwoliłyby na wjazd i zjazd wózkiem.

– Kładka dla pieszych znajdującą się nad torami stacji Pruszków przeznaczona jest do likwidacji – informuje biuro prasowe PKP PLK. Właściciel kładki nie zamierza już nic z nią robić, bo w ramach modernizacji linii kolejowej, w tym miejscu ma powstać przejście podziemne.

Tymczasem nie ma dnia, by jakaś kobieta nie zmagała się z problemem. – Unikam jak mogę stacji Pruszków, za każdym razem gdy jestem z dzieckiem w wózku. To niemały wysiłek, by najpierw wnieść taki wózek, a potem znieść po schodach. Chętni do pomocy zdarzają się rzadko – ubolewa pani Magdalena Zagórska.

O planach likwidacji kładki pisaliśmy kilkukrotnie. Zostanie zdemontowana w ramach II etapu modernizacji linii Warszawa – Łódź. Prace na odcinku Warszawa Zachodnia – Miedniewice mają rozpocząć się w październiku 2010 roku. – Możliwość dojścia do peronów oraz funkcje komunikacyjne dla obu części miasta zapewni wydłużone przejście dla pieszych pod linią kolejową – informuje Katarzyna Pełka z centrum realizacji inwestycji biura prasowego PKP PLK. To, z pewnością będzie już dostosowane do potrzeb zarówno matek z dziećmi w wózkach jak i osób niepełnosprawnych.

Do czasu rozpoczęcia inwestycji zaplanowanej na październik matki z dziecięcymi wózkami nadal będą musiały się zmagać z dźwiganiem ciężarów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.