Pędził „na podwójnym gazie”

Uncategorized

W miejscowości Przeszkoda (gmina Żabia Wola) policja zatrzymała kierowcę za przekroczenie prędkości. Okazało się, że mężczyzna na sumieniu miał coś jeszcze.

Funkcjonariusze w Przeszkodzie czuwali nad bezpieczeństwem ruchu. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h kierujący Volkswagenem gnał o wiele więcej. – Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkości. W miejscu, gdzie jest ograniczenie do 70 km/h mężczyzna jechał 115 km/h – wyjaśnia asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Można powiedzieć, że to nic specjalnego. Takie sytuacje zdarzają się. Ktoś mocniej przyciśnie pedał gazu i musi liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatu. Jednak w tym przypadku na tym się nie skończyło. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd, podeszli do kierowcy i… – Poczuli od mężczyzny woń alkoholu. Policjanci dokonali badania alkomatem i okazało się, że w wydychanym powietrzu 23-latek ma 0,6 promila, co kwalifikuje się na przestępstwo – mówi asp. Janowiec.

Z tego wynika, że mężczyzna odpowie za dwa przewinienia. Po pierwsze, za przekroczenie prędkości, a także za jazdę pod wpływem alkoholu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.