Paulina chce pokonać raka. Możemy w tym pomóc

Brwinów

Paulina, 29-letnia mieszkanka Brwinowa i mama 2-letniego Tymka, od kilku miesięcy walczy ze złośliwym rakiem piersi. Można jej pomóc wspierając zbiórkę pieniędzy na kosztowną operację.

Młoda mężatka, młoda mama, przed 30-stką, aktywna zawodowo, pełna życia i energii. Nie miało prawo stać się nic złego. A jednak. – W sierpniu 2017 zupełnie przez przypadek, bo podczas codziennej kąpieli w prawej piersi znalazłam takie bardzo małe „coś”, sama nie byłam pewna, czy to jakaś zmiana czy tylko mi się wydaje, a na pewno nie dopuszczałam nawet myśli, że to „coś” może okazać się czymś złym – opowiada Paulina Dąbrowska.

Po badaniach okazało się, że jest to nowotwór złośliwy. – Dziś już wiem że to małe „coś” to był i nadal jest złośliwy rak piersi z receptorami  potrójnie ujemnymi  (dla niewtajemniczonych taki trochę gorszy raczek) i jakby było mało od stycznia 2018 wiem, że to, że zachorowałam to nie jednorazowy wybryk mojego organizmu tylko genetyczne obciążenie, mam mutację genu BRCA1, która zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi w ciągu życia  do 50-70 proc. i zostanie ze mną już do końca życia – dodaje.

Od grudnia zeszłego roku Paulina leczy się, przyjmuje chemię, czeka ją też operacja wycięcia guza. To jednak nie wszystko. – Ze względu na mutację  przede mną chyba  najcięższa w życiu decyzja o obustronnej mastektomii z rekonstrukcją, usunięciu sobie piersi dla własnego zdrowia i komfortu dalszego życia. Właśnie na ten cel zbieram środki, dlatego właśnie znalazłam się w tym miejscu i proszę o datki, choć jest to cholernie trudne, bo zawsze starałam się być niezależna i proszenie o pomoc przychodziło mi z trudem, ale teraz chodzi o moje życie – zaznacza kobieta.

Obustronnej mastektomii i rekonstrukcji nie refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia. Zabieg kosztuje 50 tys zł i trzeba je wyłożyć z własnej kieszeni.

Zbiórkę dla Pauliny można wesprzeć wchodząc na tę stronę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.