Patrol na rowerach

Grodzisk Maz.

W gminie Grodzisk Mazowiecki można spotkać strażników miejskich, którzy… jeżdżą na rowerach. To nowość w strukturach grodziskiej straży miejskiej.

Pod koniec maja tego roku informowaliśmy o tym, że w brwinowskiej straży miejskiej wprowadzono rowerowe patrole (artykuł dostępny tutaj). Do tego aktywnego grona dołącza kolejna gmina. Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego mogą zauważyć jak strażnicy przemierzają ulice miasta na rowerach.

Pomysł wdrożył nowy komendant grodziskiej straży. Jak mówi, patrol na rowerach jest zdecydowanie efektywniejszy niż pieszy i bardziej mobilny niż samochodowy. – Wiadomo, że rowerem można wjechać niemalże wszędzie, natomiast radiowozem nie zawsze są takie możliwości. Ponadto na pewno korzystanie z roweru jest bardziej skuteczne niż pieszy patrol. Póki co próbnie stworzyłem taki dwuosobowy rowerowy patrol z oznakowanymi rowerami i strażnikami, którzy w bardziej sportowych strojach patrolują rejon miasta i nie tylko – mówi nam Dariusz Zalesiński, komendant Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim.

W jakich miejscach pojawią się strażnicy na rowerach? – Będą jeździć po całej gminie, korzystać ze wszystkich ścieżek rowerowych. Po prostu chodzi o to, aby pomagać mieszkańcom, żeby czuli się bezpieczniej. Strażnicy będą jeździć na rowerach tak długo jak pozwolą na to warunki atmosferyczne. Jeśli mieszkańcom spodobają się takie patrole to zrobimy ich więcej. Będzie to stały model, który powtórzymy w kolejnych latach – podkreśla Zalesiński. – Na razie spotykamy się z przychylnymi opiniami – dodaje.

Film ze strażnikami na rowerach w roli głównej można zobaczyć tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.