Park&Ride przy Waryńskiego będzie gotowy w terminie

Pruszków

Trwa budowa naziemnego parkingu Park&Ride przy ul. Waryńskiego w Pruszkowie. Sprawdziliśmy postępy. Wszystko wskazuje, że obiekt będzie gotowy we wrześniu. Nie wiadomo tylko, czy w tym samym czasie na szlak powrócą pociągi...

Parking przy Waryńskiego to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w rejonie dworca PKP. Nawet teraz, w przerwie od kursowania pociągów, miejsc do pozostawienia auta brakuje, co widać zresztą gołym okiem. Samochody parkowane są na każdym wolnym centymetrze chodnika. Te kłopoty mają zniknąć po oddaniu do użytku dwóch nowych obiektów park&ride. Jeden z nich powstaje przy ul. Sienkiewicza (pisaliśmy o nim tu). Drugi „wyrasta” po przeciwnej stronie torów, przy ul. Waryńskiego.

Jak wyglądają postępy? – Budowa przy ul. Waryńskiego idzie zgodnie z planem. Wszystko będzie gotowe we wrześniu – zapewnia w rozmowie z nami Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. Jak zaznacza, na parkingu zamontowane zostaną szlabany, co będzie stanowiło element systemu zliczania samochodów i tylko tego systemu. Korzystanie z parkingu będzie bezpłatne.

Jak będzie wyglądał obiekt? Do dyspozycji mieszkańców będzie 110 miejsc parkingowych w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz stojaki rowerowe na 100 rowerów. Parking wyposażony zostanie w system monitoringu wizyjnego podłączonego do sieci monitoringu miasta. W obrębie parkingu powstanie zatoka autobusowa wraz z wiatą przystankową.

A kiedy na podmiejski szlak powrócą pociągi? Teoretycznie ma to nastąpić we wrześniu, jednak najprawdopodobniej PKP PLK wyda zgodę na przesunięcie tego terminu na 20 października. Więcej na ten temat piszemy tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.