Park&Ride powstaje przy Waryńskiego

Pruszków

Przy ulicy Waryńskiego w Pruszkowie rozpoczęła się wyczekiwana budowa naziemnego parkingu Park&Ride. Inwestycja będzie gotowa po wakacjach.

Na rozwiązanie problemu parkowania w rejonie dworca PKP w Pruszkowie mieszkańcy czekają z dużą niecierpliwością. Kłopot z pozostawieniem samochodu w tej okolicy jest nawet teraz, mimo że sam dworzec PKP nie obsługuje podróżnych ze względu na remont podmiejskiej linii kolejowej. Dobre informacje są takie, że po wakacjach, we wrześniu tego roku na szlak mają powrócić pociągi, a kierowcy chcący się do nich przesiąść zostawią swoje samochody na nowym parkingu.

Wykonawca pracuje już na placu budowy. – Rozpoczęła się budowa naziemnego parkingu Park&Ride przy ulicy Waryńskiego. Wykonawca działający na zlecenie gminy Pruszków rozpoczął prace budowlane 14 lutego, a pierwszym etapem robót jest wycinka drzew. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na wrzesień tego roku – informuje pruszkowski urząd miasta.

Jak będzie wyglądał sam parking? – Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 110 miejsc parkingowych w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz stojaki rowerowe na 100 rowerów. Parking wyposażony będzie w system monitoringu wizyjnego podłączonego do sieci monitoringu miasta. W obrębie parkingu powstanie zatoka autobusowa wraz z wiatą przystankową – zaznaczają pruszkowscy urzędnicy.

Budowa parkingu pochłonie ponad 2,8 mln zł. Lwią część tej sumy stanowi dofinansowanie ze środków unijnych. Na ten cel miasto pozyskało ponad 2 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.