Parkowanie w dni targowe problemem

Pruszków

Mieszkańcy ul. Komorowskiej w Pruszkowie mają kłopot z niesfornymi kierowcami, którzy w dni targowe zastawiają im wjazdy do posesji. Taka sytuacja trwa od wielu lat…

Dni targowe to dla mieszkańców Komorowskiej prawdziwa udręka. Problemem są kierowcy, którzy parkują swoje pojazdy „gdzie popadnie”. Zazwyczaj miejsca postojowe usytuowane blisko targu są zajęte, mimo to wielu osobom nie przeszkadza pozostawienie samochodu na wjeździe do czyjejś posesji. A bywa tak, że zastawione są wszystkie wjazdy mieszkańców Komorowskiej.

Straż miejska w dni targowe (wtorki i piątki) otrzymuje całą masę zgłoszeń. – Ilość interwencji jakie podejmujemy w tym miejscu jest naprawdę ogromna, szczególnie w dni targowe. Tylko dzisiaj przyjęliśmy kilkanaście zgłoszeń. Problemem jest to, że kierowcy chcą zaparkować jak najbliżej targowiska – mówi Włodzimierz Majchrzak, komendant Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Jaka kara może spotkać takich kierowców? – Nasze patrole zawsze podejmują interwencje i udają się na miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze sporządzają dokumentacje fotograficzną, a następnie zostawiają wezwanie w związku z popełnionym wykroczeniem. Taki kierowca musi stawić się do trzech dni, jeśli tak się nie stanie, to ustalamy właściciela pojazdu i wysyłamy wezwanie pocztą. W najgorszym przypadku takie sprawy trafiają przed sąd – wyjaśnia Majchrzak.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.