Parkingowy problem w rejonie galerii

Pruszków

Zastawione wjazdy, zatarasowane chodniki, problem z przejazdem – tak wyglądają okolice pruszkowskiego centrum handlowego. Czy ten problem uda się rozwiązać?

Mieszkańcy Pruszkowa z niecierpliwością czekali na stworzenie galerii handlowej w mieście. W listopadzie ubiegłego roku Nowa Stacja otworzyła swoje podwoje. I szybko pojawiły się również pierwsze problemy…

Chodzi głównie o nieprzepisowe parkowanie samochodów w rejonie galerii. Jego przyczyną nie jest jednak brak miejsc parkingowych. Wręcz odwrotnie… Parkingi dedykowane klientom stoją praktycznie puste i znalezienie na nich miejsca do zostawienia samochodu nie zajmuje wiele czasu.

Z prośbą o interwencję w tej sprawie zwrócili się do nas mieszkańcy. – Od czasu otwarcia galerii Nowa Stacja, wszystkie okoliczne trawniki zamieniły się w jedno wielkie błoto, a chodniki na ulicy Sienkiewicza, Stalowej, Grafitowej, Ołówkowej przestały służyć pieszym. Przyczyną obu zjawisk jest nagminne nieprawidłowe parkowanie kierowców, którzy zamiast na parkingach galerii parkują wszędzie gdzie tylko się da, ale nie na nich – zaznacza Kamil.

Rozwiązania tego problemu szuka każdy. Począwszy od zarządcy galerii, przez władze Pruszkowa po radnych i samych mieszkańców.

Ci ostatni posiłkują się policją i strażą miejską. To akurat nie budzi zdziwienia, bo jak inaczej wyegzekwować od kierowców by nie parkowali w bramie lub nie tarasowali chodnika? – Dzielnicowy z tego terenu miał wiele zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania. Mieszkańcy zgłaszając nam problem z parkowaniem w rejonie galerii handlowej mogą skorzystać również z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

W odpowiedzi na postulaty mieszkańców na drodze prowadzącej na parking podziemny galerii od niedawna po obu stronach drogi wprowadzono zakaz parkowania. Straż miejska interweniuje i wlepia kierowcom mandaty. – W rejonie galerii prowadzimy zarówno interwencje własne jak i te „zlecone” przez mieszkańców. W sprawie nieprawidłowego parkowania w tym rejonie otrzymaliśmy również oficjalne pismo od wspólnoty mieszkaniowej. Od 10 listopada, czyli od momentu otwarcia galerii do końca grudnia podjęliśmy blisko 400 interwencji dotyczących nieprawidłowego parkowania – poinformował na Włodzimierz Majchrzak, komendant pruszkowskiej straży miejskiej. – Sytuacja powoli się normuje. Zgłoszeń też mamy coraz mniej – zaznacza.

Strażnicy miejscy regularnie prowadzą w tym miejscu kontrole. – Zdarzają się dni, że wlepiamy 20 mandatów za niewłaściwe parkowanie w tym rejonie – dodaje komendant. Problem z parkowaniem w tym rejonie nie dotyczy jedynie samej ul. Mechaników. Wielu kierowców swoje auta zostawia na pasie zieleni ciągnącym się od parkingu „parkuj i jedź” aż do ronda w rejonie komendy straży pożarnej. – Tę sytuację chcemy unormować wiosną, dziś w tym miejscu nie ma już zieleni więc nie mamy podstaw do interwencji – zaznacza Majchrzak.

Mieszkańcy z okolicy galerii mają pozastawiane przez samochody bramy i zatarasowane chodniki. Tymczasem dwa parkingi centrum handlowego (podziemny i ten zlokalizowany na dachu) stoją prawie puste. Warto tu dodać, że od poniedziałku do piątku pierwsze dwie godziny parkowania są bezpłatne, w weekendy z obu parkingów można korzystać całkowicie za darmo.

– Z naszej strony robimy wszystko, by kierowcy wiedzieli gdzie są parkingi. Będziemy jeszcze dostawiać znaki informacyjne. Pierwsze dwie godziny są całkowicie darmowe, jeśli ktoś korzysta z kina to może parkować tu bezpłatnie przez cztery godziny – mówi Maciej Krzewiński COO i Członek Zarządu firmy ECC Real Estate, dewelopera Nowej Stacji. – Odpłatność musieliśmy wprowadzić, żeby wymusić rotację miejsc, ale dwie godziny powinny w zupełności wystarczyć na zrobienie zakupów w Nowej Stacji. Będziemy się zastanawiać czym jeszcze możemy zachęcić kierowców do korzystania z parkingów – dodaje.

Dlaczego więc kierowcy zamiast zostawiać swój samochód na parkingu narażają się na mandaty? Tego nie wie nikt.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 65

65 odpowiedzi na “Parkingowy problem w rejonie galerii”

 1. Edi pisze:

  2 godziny na zakupy w galerii to jakiś źart,
  !!!! chcąc kupić ubrania +buty jakim cudem mam się wyrobić W tak krótkim czasie????? 😕😕😕a jak będę chciała w międzyczasie napić się kawy bądź coś przekąsić-nie ma mowy puknijcie się W łep takim ograniczeniem czasowym😈

 2. Aaaaaa pisze:

  Nie parkują na parkingach galerii, to prawdopodobnie jest mniejsza cześć ale zakaz wjazdu pojazdom z LPG na parking na dachu na powietrzu nie zachęca …;)

 3. Max pisze:

  Uwaga!
  Policja nie ma prawa wlepiać mandatów ponieważ drogi wokół placu Mechaników i przy galerii są nieprawidłowo oznakowane.
  Dodam jeszcze, że zostały wybudowanie niezgodnie z zapisami planu miejscowego…

 4. Szop pisze:

  Ja zapraszam na parking podziemny w kolorze czerwonym, gdzie swobodnie dotrzecie do najlepszej pralni 3 Bąble w powiecie:)

 5. Kierowca pisze:

  Ludzie, dlaczego w weekend, kiedy parking w galerii jest bezpłatny parkujecie wszędzie w koło tylko nie w galerii. Parking swieci pustkami ale na ulicy wzdłuż galerii nie ma się jak minąć, bo cały rząd samochodów stoi. To samo Stalowa i wszystkie okoliczne parkingi. Nie wygodniej na galerii stanąć? Za darmo.

 6. Donek pisze:

  Brak zieleni nie jest powodem by nie wlepiać mandatu kierującemu pojazd. Skoro nie ma zieleni nie można zastować art 144 p1. Natomiast pamiętajmy, że część zielona stanowi część drogi i jest to niewykorzystanie pasa drogi niezgodnie z przeznaczeniem. O czym mówi ustawa prawo o ruchu drogowym z 1997 r. Więc można zastosować art 97kw, który dotyczy wykroczeń popełnionych na podstawie prawa o ruchu drogowym. Nie trzeba czekać do wiosny.
  Innym sposobem może być zastosowanie słupków na odcinku łączącym jezdnie i trawnik by skutecznie uniemożliwić parkowanie w tym miejscu.

 7. Ochrona pisze:

  Postawiliście Centrum Handlowe ludziom którzy są genetycznie do tego nieprzystosowani.
  W pruszkowskiej Galerii powinny być znaki „dzidę zostaw przed wejściem”

 8. Mtxx pisze:

  Ja wiem dlaczego bo to cebulaki są. Stać wybrać się do galerii na zakupy ale za parking płacić nie chcą. Czy ktokolwiek jadąc do centrum handlowego w Warszawie szuka miejsca po osiedlach żeby tylko za parking nie płacić? Żeby to jeszcze jacyś biedni ludzie byli, ale wszystko to nowe samochody. Ludzie którzy mieszkają w okolicy sami nie mają gdzie parkować a w weekend to już tragedia.
  Jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na ulicę Grafitową bo notorycznie jest tam zastawiony jeden pas ruchu. Proszę szanowną redakcję o interwencję w tym temacie.

 9. Norbert pisze:

  A może by tak słupki ustawić wzdłuż ulic , karty mieszkańców upoważniających do parkowania, a resztę debili odblokowywać? A straży miejskiej i policji jak na lekarstwo

  • John pisze:

   To gdzie będą parkować ludzie „z zewnątrz”? To jak Ty pojedziesz do innego miasta to też nie będziesz mógł nigdzie zaparkować bo nie masz karty mieszkańca? A parkingów brakuje w całym Pruszkowie.

 10. chwila pisze:

  Jak to jest, że stać ludzi na zakupy i rozrywki w tym przybytku, ale 4 złotych na parking to już brak. Ile to jest jeśli się wyda na zakupy, dajmy na to, stówę? Kiepskie to jest po prostu.

 11. adsa pisze:

  Posiłek po siłowni się je w domu, kurczak z ryżem, przecież ulane dziady co żrą macdonalnda i kfc nie chodzą na siłownie

  • Iwa pisze:

   Posiłek je się tam gdzie się ma ochotę, Galeria to nie sklep osiedlowy gdzie się wchodzi po chleb, mleko i wychodzi. Jest w niej wiele sklepów do których chcę wejść, obejrzeć, przymierzyć a potem może coś zjeść lub pójść do kina i na to 2 godziny nie wystarczą !! W Jankach nie ma żadnych ograniczeń czasowych w parkowaniu, fakt że wkoło nie ma bloków , a w pruszkowskiej Galerii 2 godziny to stanowczo za mało i należy to zmienić jeśli chce się mieć porządek wkoło. Zresztą ludzie wchodzą, robią zakupy, zostawiają pieniądze w tych sklepach więc takie ograniczenie jest niezrozumiałe.

   • chwila pisze:

    Przecież to nie jest żadne ograniczenie! Nikt nikogo po 2 godzinach z tego parkingu nie wyrzuca, trzeba tylko pare złotych za to zapłacić. Co to jest te parę złotych jak się tam zrobi zakupy za parędziesiąt czy kilkaset złotych?
    Ograniczeniem jest zakaz parkowania na ulicy obok i jest to ograniczenie absolutnie słuszne, ale mnóstwo osób je ignoruje zastawiając przejazd albo chodnik pieszym. Ktoś nie może przejść albo przejechać – a co mnie to obchodzi, grunt, że JA parkuję za friko! G*wno mnie inni obchodzą. To jest takie podejście.

  • Misia pisze:

   Dokładnie posiłek się je tu gdzie się chce.A nawet zeby zjeść w domu to trzeba tego kurczaka i ryż kupic np w galerii A co do 4 zł to miesięcznie np co drugi dzień daje juz 60zł

 12. Tom pisze:

  Parkują pracownicy Galerii, koszt parkingu to 250 PLN netto miesięcznie, a pensje do wygórowanych nie należą.

 13. Misia pisze:

  A np jakies drobne zakupy po siłowni czy posiłek To juz nie przyszło do główki?

 14. Sąsiad pisze:

  Kochani, parking podziemny i na górze w weekendy jest ZA DARMO. Szlabany są podniesione, można wjechać bez obaw, że zakupy się przedłuża i trzeba będzie zapłacić te 4 PLN. Korzystajcie proszę zamiast parkować wszędzie w około tylko nie na pustym darmowym parkingu.

 15. obecna... pisze:

  Co za klika tak cenzoruje,ze zawsze pojawia die informacjs ….juz podobny artykul byl..ciekawe czy.teraz tez sie pojawi”że już był”

 16. ada pisze:

  2H to za mało? Do sklepu się wchodzi, bierze co potrzeba i wychodzi, ale jak polaczki wolą uprawiać sport znany jako galeriowanie w weekendy to nic dziwnego że później płacz za dopłatę
  Na siłowni to samo, przeciętny trening trwa 1h, max 1,5h, do tego ogarnąć się i mamy idealne 2h

 17. Columb pisze:

  Miejsc patkingowych powinno być więcej niż samochodów.

 18. Manski pisze:

  Poczekajcie 2-3 miesiące . Galeria się wyludni , jak inne galerie w okolicy ( grodzisk , podkowa , brwinów ) to i samochodów nie będzie .

 19. Pruszkowianin pisze:

  Do autora tego tekstu – niestedy to nieprawda że jest lepiej, może w stosunku do jakiegoś przeszłego apogeum… ale nie o to przecież chodzi, prawda?
  Jeżdże tamtedy codziennie i np ul: Stalowa, gdzie jst zakaz parkingu, jest zablokowana zwykle kilkoma autami. Sprawia to, że 2 auta nie mają się szansy minąć, nie mówią już o kursujących tamtędy autobusach => wówczas jest duży zator…
  Również mylące jest oznakowanie przy ulicy Mechaników przy wjeździe do Parkingu podziemnego. Mamy znak pierwszeństwa a zaraz za nim (2 metry) znak, że jadąc prosto, tracimy to pierwszeństwo na rzecz aut wjeżdżając / wyjeżdżając z Parkingu podziemnego (a te auta widać dopiero w ostatniej chwili). Ten znak pierwszzeństwa kojarzy się od razu, że jadąc prosto mamy pierwszeństwo. Widząc ten znak, normalnie nikt nie widzi jeszcze dróżki do parkingu schodzącej do podziemi – aż się prosi o wypadek…
  Może jest szansa na ustawienie znaków w sposób „bardziej czytelny i jednoznaczny”?

  Osobiście przygotowuje pismo do Prezydenta miasta. Może nowy szef nas zrozumie i wspomoże. Zachęcam równeiż do interwencji, jeśli ktoś widzi / czuje, że jest niebezpiecznie

 20. Zbigniew pisze:

  „Obecnie nie ma tam zieleni”…
  Jak poprosiłem o interwencję SM latem bo parkują na trawie koło mojego bloku to usłyszałem to samo :/
  No kurde nie ma bo po tygodniu parkowania nie ma jak być.
  Pan Komendant nie rozumie czy udaje, że nie rozumie ?

 21. Jan Groszek pisze:

  a co do kina, to przecież jest przedłużany czas chyba do 4 godzin, tylko głupio rozwiązane. Trzeba iść do kasy kina i tam pokazać bilet parkingowy. Więc nawet jeśli już masz już bilet kinowy kupiony to i tak musisz odstać w kolejce,

 22. Kolega Prezesa pisze:

  Z jednej strony zgadzam się że parking powinien być darmowy dla kupujących w galerii ale z drugiej strony ze względu na jej usytuowanie pojawić się może sytuacja gdzie parking będzie zajęty przez okolicznych mieszkańców (nawet jak będą wymagane zakupy to nie problem kupić raz dziennie bułkę w piekarni w CH), osoby dojeżdżające SKM/PKP (dopóki P+R nie będzie czynny). Rozwiązanie sytuacji jest proste. SM mówi o mandatach – gdyby rzeczywiście tak było to nikt by nie parkował gdzie popadnie bo groźba mandatu byłaby nieuchronna. Proszę przejść się na targ i zobaczyć jak są zaparkowane samochody – jakoś wtedy SM się nie pojawia nawet na wezwanie (odpowiedź: jak będzie jakiś wolny patrol to podjedzie). Rozwiązaniem w Pruszkowie jest dobrze rozwiązana i darmowa komunikacja miejska. Nie kilka busów na krzyż i zaledwie kilka przystanków (wiele osiedli nie jest w ogóle skomunikowanych). Co do kina to przy dłuższym seansie wystarczy podejść do obsługi i poprosić o anulowanie opłaty.

 23. Jan Groszek pisze:

  bo CH nie ma nic z tym wspólnego (chyba, że pracownicy). Po prostu nadal nie jest otwarty parking przy stacji, więc ludzie nie mają gdzie parkować idąc na pkp. Rozwiązanie: otworzyć parking przy stacji, ponownie puścić autobus ZP, który zabierał ludzi ze staszica, więc i mniej samochodów musiałoby dojeżdżać do stacji.

  Pomijając, że po stronie Żbikowa parking powoli się zapełnia, a blokowisk przybywa, więc niedługo też będzie niewydolny. Więc była to kolejna inwestycja „na teraz”.

 24. chwila pisze:

  Wlepiać bezlitośnie mandaty. A jeśli chodzi o zieleń, to możeby wreszcie zacząć sadzić jakieś trwałe byliny, niewysokie krzewy przycinane ze dwa razy na rok, których nie da się rozjechać tak jak zakładany uparcie trawnik, który (o ile zdąży urosnąć) trzeba często kosić, podlewać itd.

 25. Michał pisze:

  Jestem klientem siłowni. 2 godziny, to zdecydowanie za mało na zrobienie treningu i odjechanie z parkingu. Z drugiej strony, 4 PLN za każdą rozpoczętą godzinę to zdecydowanie za dużo. Może warto by było zrobić 3 godziny gratis lub 2 godziny gratis i opłatę na poziomie 2 PLN za pierwszą godzinę powyżej tego czasu i dopiero 4 godzina i kolejne nich kosztują 4PLN ?

 26. Anonim pisze:

  Bezpłatny parking na 4 godziny i po problemie. Poza tym jakiś idiota zlikwidował miejsca parkingowe na Sienkiewicza przed oddaniem parkingu wielopoziomowego.

 27. WPR pisze:

  Problem parkowania nie ogranicza się jedynie do okolic Nowej Stacji. Próbowaliście załatwić w ciągu ostatnich lat jakąś spawę w Pruszkowie używając samochodu? Jak chciałem ubezpieczyć samochód na końcu Kraszewskiego to udało mi się zaparkować dopiero Przy liceum Kościuszki. To jest polityka mafii developerskiej + władz które na każdy wolnym skrawku wciskają bloki i TBS’y. Ile tego można upychać – chcecie z Pruszkowa zrobić Pekin? Zapomnieliście że ulic już się nie da poszerzyć? A gdzie parkingi i trawniki, ławki – tylko w Potuliku zostaną? Przecież teraz mąż i zona mają swoje samochody a lada chwila ich dzieci – ile miejsc parkingowych przewiduje Urząd Komunikacji?

  • Patka pisze:

   dokładnie tak! z roku na rok jest coraz mniej miejsc parkingowych, wszędzie na mieście. za to osiedli przybywa w zastraszającym tempie. załatwienie czegokolwiek, zrobienie większych zakupów? powodzenia. tylko większe markety typu lidl mają swoje duże place parkingowe. a miasto co zapewnia? kolejne puste działki przerobione na jeszcze więcej bloków a co za tym idzie samochodów. i zakazy, wszędzie zakazy parkowania. aż przykro się robi co się dzieje z tym miastem. szczególnie kiedy np. porówna się je do grodziska gdzie w ciągu ostatnich lat powstało tyle nowych parkingów, parków itd. tam też jest duży ruch i dużo nowych osiedli a mimo wszystko nigdy nie ma problemu z zaparkowaniem w okolicach centrum.

 28. x pisze:

  „Odpłatność musieliśmy wprowadzić, żeby wymusić rotację miejsc, ale dwie godziny powinny w zupełności wystarczyć na zrobienie zakupów w Nowej Stacji. Będziemy się zastanawiać czym jeszcze możemy zachęcić kierowców do korzystania z parkingów – dodaje.”

  Co tu rotować. Przecież te parkingi są puste. Byłem kilka razy o różnych godzinach to nawet o 19 w tygodniu na parkingu było łącznie z 300 wolnych miejsc wyświetlanych na tablicach.

  • Obiektywny pisze:

   A bys sie zdziwil…gdyby zrobili bezplatny no limit zaraz Januszki z Grazynami zaczna sobie robic park&ride i zostawiac swojego passata B5 w TeDeIku na 9-10 godzin tudziez zrobia sobie darmowy parking podziemny dla swojego mieszkanka w okolicy…

 29. luzeron pisze:

  Trzeba postawic słupki wzdluz chodnika I drogi, wówczas nie bedzie opcji parkowania I ciemny lud zostanie oswiecony !!!

 30. Damian pisze:

  Od stycznia parkowanie w nowej stacji w weekend nie jest już darmowe niestety. A zieleni nie ma, bo została wyplewiona przez samochody, nie zdążyła urosnąć,wiec tłumaczenie Pana komendanta jest żałosne.

  • Anonim pisze:

   Nie masz racji na szczęście. Dziś od rana szlabany podniesione i informacja na parkometrach przy wejściu, że w dniu dzisiejszym parkowanie jest bez opłat.

 31. Kinomaniak pisze:

  Zróbcie parking dla osób które robią zakupy za darmo, przyjechałam do kina coś zjeść zrobić drobne zakupy i dopłata prawie 18 zł wole jechać na janki i tyle w temacie

 32. Gość pisze:

  Gdzie mają postawić samochód klienci z lpg?

 33. Anonim pisze:

  Panujący to czesto ludzie, ktorzy jada paciagiem do pracy do Warszawy. Przy pkp nie ma już gdzie zaparkować a p+r jest jeszcz3 nieczynny

 34. loku pisze:

  a może to nie wina kierowców, tylko pomysłodawców rozwiązania parkowania dla nowego centrum handlowego?

 35. little_agi pisze:

  Bo parkuje tam typowe polskie cwaniactwo. Bo za darmo! Po co Janusz ma płacić 2 czy 4 pln za parkowanie, jak może ZA DARMO stanąć przed galerią i zatarasować komuś wjazd na posesję lub chodnik pieszym? Proponuję przejść się tam ze śrubokrętem, poprzebijać tym Januszom biznesu opony to więcej nie staną bo będzie trzeba zapłacić za nowe i przekalkulują co się bardziej opłaca. a więc Janusze i Grażyny, stać was na zakupy w galerii? nie parkujcie przed nią, to prestiż stać pod daszkiem na parkingu jak człowiek, uwierzcie mi na słowo.

 36. gość pisze:

  czyli Starzyński jednak nie miał racji, że Pruszkowian nie stać na zakupy w rossmanie, carrefourze czy na pójście do kina. znaczy zmiana prezydenta – który po 20 latach TAK zna swoje miasto – była ZASADNA

 37. Realista pisze:

  to co napisał Kolega Obiektywny.
  1) wydłuzyc parking do 3h – jezeli idziesz do kina to nie ma bata zeby sie wyrobic.
  2) umożliwić samochodom z LPG parkowanie

  Spadnie to wszystko o połowę jak nie lepiej.
  mnie tez zniechęca do pójścia do kina te 2h parkingu. jak policzyłem to za chińskiego boga nie ma szans zeby sie wyrobić nawet na sam seans (20 minut reklam + 100 minut filmu) o kupnie czegokolwiek i odbiorze biletów nie wspomnę.
  a wybranie się później żeby coś zjeść wymagałoby wyjechania z parkingu i wjechania ponownie. totalny bezsens.

 38. Dr.Huckenbush pisze:

  Dzicz pokupowała samochody, ale na parking w razie czego (jak przekroczą te dwie godziny) już ich nie stać. Może jakimś rozwiązaniem byłoby zwiększenie okresu bezpłatnego parkowania do 3 godzin. Swoją drogą zatrważająca jest mentalność znacznej części tego narodu.

  • Kij ci w oko pisze:

   po prostu lepiej te pare groszy przeznaczyć na coś innego np. Na WOŚP a nie na parking ale przypały tego nie zrozumieją wola ludzi od dziczy wyzywać

 39. elemel pisze:

  Może niech wprowadzą darmowe parkowanie dla pracowników NS?

 40. Obiektywny pisze:

  Ludzie kiedy wreszcie zrozumiecie ze to pracownicy zastawiaja chodniki oraz kierowcy samochodow z instalacja gazowa, ktorymi nie mozna wjechac ani na gorny ani na dolny parking. Inna sprawa ze bezplatny parking przydalby sie na 3 godziny, 2 to troche malo

 41. olo pisze:

  Najlepsza jest ta ścieżka dla rowerów co robi za parking

 42. och pisze:

  wlepiac…w oficjalnej wypowiedzi oczekiwane jest slowo wystawienie, nie wlepienie. Zieleni juz nie ma…bo skutecznie rozjezdzona. Mamy dwa powody takiej sytacji. 1. PR zamkniety i auta ludu pracujacego poza wpr 2. Auta okolicznych mieszkancow. A bedzie coraz gorzej. Wystarczy odpowiednie oznakowanie oraz skuteczne odholowanie. Na ulicy z wjazdem do podziemego parkingu utworzyc jednokierunkowa. To powinno zalatwic problem z parkowaniem po obu stronach oraz slepote kierujacych(nie zwazaja na oznakowanie pionowe)

 43. żaba pisze:

  Dziwne tłumaczenie, że obecnie nie ma tam zieleni… Jeżeli będzie ciągle rozjeżdzana, to nigdy jej nie będzie.

 44. rty pisze:

  Rozjezdzanie trawnikow i cale miasto w klepiskach czy tzw. dziadoparkingach – oto mentalnosc chlopa panszczyznianego, ktory wprowadzil sie do Pruszkowa w ostatnich latach za szlaban w studniowej zabudowie zamknietego osiedla i skoro jest kawalek przestrzeni w okolicy, to po co korzystac z parkingu w galerii? Analogicznie po co w takim razie parking przy stacji PKP skoro na upartego daloby sie zaparkowac na peronie albo w ogole wjechac autem do pociagu?

  • obecna... pisze:

   Mieszkańcy Pruszkowa już nie potrafią przyjść do kina czy na zakupy, pieszo,lub podjechać autobusem…konieczny samochód?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły