Parkingi Kolei Mazowieckich będą bezpłatne

Region

Koleje Mazowieckie wprowadzają zmiany w funkcjonowaniu parkingów „park&ride”. Od kwietnia kierowcy będą mogli z nich korzystać bezpłatnie.

To spora rewolucja w myśleniu o organizacji „parkuj i jedź” w wykonaniu KM. Ideą budowy takich parkingów było bowiem zachęcanie kierowców do przesiadania się z aut do pociągów. Kłopot polegał na tym, że ta zachęta nie było jednoznaczna. Za korzystanie z parkingów trzeba było płacić.  Kwartalny abonament kosztował 40 zł, miesięczny 20 zł, jednorazowy wjazd 3 zł. Za pozostawienie swoich  jednośladów płacić musieli też rowerzyści. Od kwietnia „park&ride” należące do Kolei Mazowieckich mają być darmowe.

– Z dniem 1 kwietnia 2018 r. przestaną obowiązywać dotychczasowe zasady korzystania z parkingów „Parkuj i Jedź” w lokalizacjach: Błonie, Brwinów, Celestynów, Mińsk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Radom, Siedlce, Teresin i Żyrardów. Od dnia 1 kwietnia 2018 r. parkingi „Parkuj i Jedź” będą funkcjonować w otwartej formule, bez dozoru i bezpłatnie z dostępnością dla wszystkich posiadaczy pojazdów osobowych i rowerów, przez całą dobę siedem dni w tygodniu bez konieczności posiadania biletu – informuje Jolanta Maliszewska z biura prasowego KM.

Tę zmianę w pełni będzie można odczuć zapewne dopiero we wrześniu, kiedy to planowany jest finał zasadniczych prac remontowych na podmiejskiej linii kolejowej nr 447. Przypomijmy, że wówczas na szlak mają powrócić pociągi KM i SKM, a pasażerowie znów będą mogli korzystać z nieczynnych obecnie stacji m.in. w Brwinowie czy Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.