Parking przy Sienkiewicza już otwarty!

Pruszków

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kierowców. W piątek, po wielu tygodniach oczekiwania, parking wielopoziomowy przy ul. Sienkiewicza w Pruszkowie został oddany do użytku. Sprawdźcie na jakich zasadach można tam parkować.

Na ten moment czekało wielu mieszkańców. I nie ma się co dziwić, bowiem parking wielopoziomowy przy ul. Sienkiewicza ma być lekarstwem na problemy związane ze znalezieniem miejsca do parkowania w rejonie stacji kolejowej w Pruszkowie. Spełniły się również zapewnienia władz Pruszkowa dotyczące udostępnienia parkingu mieszkańców gdy tylko będzie to możliwe. – Jak tylko otrzymamy pozwolenie obiekt zostanie udostępniony mieszkańcom. Wiemy, że ten parking jest potrzebny. Zwłaszcza, że inwestycja związana z budową ścieżki rowerowej w tym rejonie, która zabrała kilkanaście miejsc parkingowych, nie została zsynchronizowana z budową i otwarciem parkingu –mówił nam na początku stycznia Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

Kierowcy do swojej dyspozycji mają 394 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkowo znalazły się tu miejsca na których można zostawić motocykle i rowery.

Co ciekawe zasady parkowania na pruszkowskim parkingu są inne niż te znane z parkingów
„Parkuj i jedź” zarządzanych przez warszawski Zarząd Transportu Miejskiego. W Pruszkowie samochód na parkingu zostawić może każdy, pierwszeństwo maja oczywiście ci kierowcy, którzy kontynuują podróż komunikacją. Parking jest bezpłatny i czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dodatkowo samochód możemy zostawić tu maksymalnie na tydzień.

Pełną treść regulaminu znajdziecie tutaj.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 16

16 odpowiedzi na “Parking przy Sienkiewicza już otwarty!”

 1. LLU pisze:

  Codziennie jeżdżę okradać Warszawę. No bo stamtąd przywożę podatki do wsi, żyjąc na koszt warszawskich podatników.
  Mam jeszcze za parking płacić ?

 2. mm pisze:

  Posiadaczy kombiaków, bądź też obszerniejszych samochodów zapraszam na wycieczkę na np.3 poziom.
  Moc wrażeń…

 3. Rex pisze:

  Parking powinien być płatny progresywnie – pierwsze 12 h za darmo, potem za każdą kolejną dobę 100%+ aż przestanie się opłacać (miesięczne wynajęcie garażu podziemnego kosztuje od 150 do 200 zł) więc łatwo obliczyć od kiedy zaczniemy zasilać kasę miasta. To nie przechowalnia dla okolicznych posiadaczy tylko dla podróżnych

 4. zar pisze:

  to parking pod galerią zbankrutuje, bo większość cebuli będzie za darmo parkować

 5. janusz pisze:

  bulionerzy z apartamentowca mają uciechę. mi się nie będzie chciało drałować 300 z tego parkingu na stację.

 6. xxl pisze:

  Już się cieszę, będę miał darmowy, zadaszony garaż a swoje miejsce parkingowe w apartamentowcu wynajmę. Tak trzymać a f…rzy niech parkują pod chmurką.

 7. xxx pisze:

  „Pierwszeństwo maja oczywiście ci kierowcy, którzy kontynuują podróż komunikacją”. Hmmm… ale jak to niby ma być egzekwowane? Parkingowy każe tym bez biletu czekać aż się zbiorą wszyscy którzy jadą dalej komunikacją i dopiero wtedy wpuszcza resztę? Ciekawe jak to niby-pierwszeństwo ma być egzekwowane.

 8. Tom pisze:

  Już przecieka chyba woda bo sa jakieś kaluze

 9. Greg pisze:

  Byłem i widziałem już kałuże wody z kapiacych rur odplywowych Mam nadzieję że nie będę musieli zaraz zamykać i naprawiać

 10. MOP pisze:

  Gratulacje dla Pana Prezydenta mgr Jana Starzyńskiego za tę piękną inwestycję dla Pruszkowa.

  • Anonim pisze:

   To Prawda. Prezydent Starzyński w ostatniej kadencji rozpoczął kilka spektakularnych inwestycji. Oby to samo mógł za 5 lat powiedzieć Makuch. Trzymamy za niego kciuki.

 11. 1qaz pisze:

  lepszym rozwiazaniem na rotacje jest skrocenie czasu do 24h z obowiazkiem opuszczenia parkingu. w koncu to jest P&R a nie przechowalnia. im wiecej restrykcji tym lepiej, inaczej ludzie sie nie naucza. po 24 h 10pln za 1h i nie bedzie problemow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły