Parking przy Sienkiewicza gotowy w listopadzie

Pruszków

Postępy na budowie parkingu park&ride przy ul. Sienkiewicza w Pruszkowie. Widać już bryłę obiektu, ale inwestycja będzie gotowa nieco później niż pierwotnie planowano.

Budowa wielopoziomowego parkingu przy ul. Sienkiewicza to jedno z najpotrzebniejszych przedsięwzięć w tym rejonie miasta. Wie o tym każdy, kto choć raz próbował zaparkowac auto w rejonie pruszkowskiego dworca PKP. Nawet teraz, kiedy ze względu na remont linii kolejowej nr 447 z przystanku kolejowego nie korzystają podróżni, wolnych miejsc do parkowania jest jak na lekarstwo.

Rozwiązaniem problemu ma być wielopoziomowy parking przy ul. Sienkiewicza. – Przy ul. Sienkiewicza stanie budynek czterokondygnacyjny, z dodatkowym poziomem do parkowania na dachu (łącznie 5 poziomów parkingowych), mieszczący ok. 474 miejsc postojowych dla pojazdów w tym: 394 dla samochodów osobowych, 10 dla motocykli, 72 dla rowerów. Ponadto budynek wyposażony będzie w stanowiska do ładowania samochodów o napędzie elektrycznym – zapewnia pruszkowski urząd miasta.

Co istotne, korzystanie z parkingu „parkuj i jedź” ma być bezpłatne.

Kiedy obiekt będzie gotowy? Niestety nieco później niż pierwotnie planowano. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pierwsze auta miały wjechać na parking pod koniec września tego roku. Z najnowszych informacji, jakie płyną z pruszkowskiego magistratu wynika, że wykonawca ma czas do 28 listopada. „Park&ride” będzie więc dostępny prawie dwa miesiące po tym, jak na tory podmiejskie powrócą pociągi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.