Parking „Parkuj i Jedź” w rękach gminy

Brwinów

Gmina Brwinów chce aby parking „Parkuj i Jedź” był bezpłatny. Jednak by wprowadzić te zmiany konieczne jest przejęcie obiektu od marszałka.

Dziś parking przy ul. Grodziskiej w Brwinowie jest prowadzony jako parking dozorowany. To oznacza, że aby zostawić tu swoje auto należy uiścić tu dodatkową opłatę. Samochodu nie można tu również zostawić w święta, bowiem obiekt jest zamknięty. Jaki jest tego efekt? Mieszkańcy Brwinowa niezbyt chętnie zostawiają tu swoje auta. Jest jednak szansa, że się to zmieni.

Parking od marszałka województwa mazowieckiego, który jest jego właścicielem chce przejąć gmina Brwinów. Dziś odpowiada ona za prowadzenie parkingu, ale jak już wspomnieliśmy jest on dozorowany. – Miejsce to mieści około 50 samochodów, a prawie nikt z niego nie korzysta. Parking jest dozorowany od godziny 5.00 do 23.00. Nie oznacza to, że jest on strzeżony. Z powodu zatrudnienia osób pilnujących tego terenu roczne koszty utrzymania wynoszą około 80 tys. zł. Obiekt znajduje się w takim miejscu, że szkoda aby się marnował. W związku z tym chcemy przejąć ten parking – mówił nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Zgodę na przejęcie obiektu wyrazili brwinowscy radni, którzy upoważnili burmistrza Arkadiusza Kosińskiego do zawarcia porozumienia z marszałkiem. Dzięki temu będzie można wprowadzić zmiany w zasadach funkcjonowania parkingu.

Według nowych zasad parking nadal będzie funkcjonał w trybie „Parkuj i Jedź”, ale pozostawienie tu auta będzie bezpłatne. Dodatkowo obiekt ma być czynny przez 24 godziny na dobę. Władze Brwinowa liczą, że w ten sposób uda się zachęcić mieszkańców do korzystania z parkingu i przesiadki do pociągu. Ale nie tylko. Z parkingu będzie można korzystać również wtedy, gdy ktoś będzie chciał udać się do ośrodka kultury, na pocztę czy na zakupy do pobliskich sklepów. Wymóc będzie jeden – wolne miejsce na parkingu.

Kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z ogólnodostępnego parkingu?  Tego jeszcze nie wiadomo. Wszystko okaże się gdy brwinowscy włodarze podpiszą porozumienie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.