Parking na Waryńskiego z poślizgiem

Pruszków

Miał być gotowy 1 października, jednak nadal nie można z niego korzystać. Parking park&ride przy ul. Waryńskiego ma kilkudniowe opóźnienie. – Pojawiły się drobne komplikacje, zacznie funkcjonować od przyszłego tygodnia – zapewnia Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Nowy parking po północnej stronie miasta ma ułatwić życie pasażerom, którzy przesiadają się do pociągów na pruszkowskiej stacji PKP. I rozwiązać dobrze im znany kłopot z brakiem miejsc do pozostawienia samochodu. Problemu nie było póki pociągi nie jeździły. Te pod koniec września wróciły już na szlak, a park&ride przy Waryńskiego miał być gotowy na 1 października.

Co się stało, że nie jest? – Pojawiła się kolizja z nieewidencjonowanymi przewodami energetycznymi, dlatego jest ten bałagan utrudniający wjazd na parking. Do końca tygodnia wykonawca powinien sobie z tym poradzić, więc teren zostanie udostępniony od następnego poniedziałku – wyjaśnia Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Park&ride pomieści 110 samochodów. Znajdzie się na nim 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz stojaki rowerowe na 100 rowerów. Obok stanęła już zatoka autobusowa i wiata przystankowa. Pozostawienie auta będzie całkowicie darmowe.

Nie jest to jedyny nowy tego typu parking w rejonie pruszkowskiego dworca PKP. Od strony ul. Sienkiewicza powstaje wielopoziomowy obiekt, który ma być gotowy w listopadzie tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.