Parki zyskają nowe oblicze

Piastów

Plac Zgody, Plac Słoneczny i Zieleniec przy Al. Tysiąclecia 5 w Piastowie zmienią się. Miasto przystępuje do realizacji dużego projektu pn. „Poprawa jakości środowiska w Mieście Piastowie poprzez rozwój terenów zieleni”.

Projekt obejmuje modernizację parków, zieleńców oraz obszarów w obrębie głównych dróg w mieście. Powierzchnia przestrzeni przeznaczonej do modernizacji wyniesie prawie 12 ha, w tym powierzchnia terenów zielonych to niemal 11 ha.

Zagospodarowaniem Placu Zgody, Placu Słonecznego i Zieleńca przy Al. Tysiąclecia 5 zajmie się firmą Baobab – Marek Brandys z Warszawy. 27 marca tego roku burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski podpisał w tej sprawie umowę z wykonawcą.

Prace rozpoczną się od kwietnia. Co się zmieni? Na Placu Zgody wykonane zostaną nasadzenia drzew, krzewów i bylin, elementy małej architektury, zaplanowano też przebudowę ciągów rekreacyjnych i oświetlenia. Na Plac Słonecznym również pojawią się nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin, elementy małej architektury. Przebudowane zostaną też ciągi rekreacyjne. Natomiast zieleniec przy Al. Tysiąclecia 5 będzie upiększony o nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin.

Wartość umowy to prawie 700 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.