Park&Ride: w oczekiwaniu na zmiany

Region

Ideą parkingów Park&Ride jest umożliwienie kierowcom dogodnej przesiadki z własnego samochodu do pociągów KM czy SKM. Obecnie istniejący w Pruszkowie parking „Parkuj i jedź” świeci raczej pustkami. Natomiast chodniki wokół stacji i samego parkingu są pozastawiane przez samochody.

Kilkukrotnie już poruszaliśmy temat pruszkowskiego parkingu przy stacji PKP. Problem zaczął się, gdy nieruchomość trafiła w dzierżawę prywatnej firmy Uniwersum, która za wykupienie miejsca parkingowego na miesiąc zażądała prawie 150 złotych. Sytuacja miała unormować się już w czerwcu, ale Koleje Mazowieckie i marszałek województwa zrezygnowały z przejęcia parkingu.

W najbliższym czasie nieruchomość ma zostać przejęta przez nowy oddział PKP S.A, która jest właścicielem terenu. – Parking miał być już przekazany 1 września niestety rozmaite procedury znacznie się przedłużają. Wątpię, aby przejęcie nastąpiło również w październiku – informuje Andrzej Dudziński z Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A – Warszawa. – Być może przejęcie nastąpi w listopadzie, ale nie jest to jeszcze pewne – dodaje.

– Jakiś czas temu wysyłaliśmy zapytanie do władz Pruszkowa o przejecie parkingu. Ostatecznie jednak prezydent miasta stwierdził, że w budżecie brakuje środków na tego typu przejecie – zaznacza Dudziński. – Zarówno Adam Struzik, Marszałek Województwa jak i Jan Starzyński, Prezydent Pruszkowa stwierdzili, że koszt 6-7 tysięcy miesięcznie, za finansowanie parkingu w Pruszkowie to zbyt duża cena – podkreśla.

Nie wiadomo jeszcze jak wysoką opłatę parkingową nałoży oddział PKP S.A., który ma przejąć nieruchomość. – Na pewno będzie to opłata wyższa od tych obowiązujących na wszystkich parkingach P&R obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie – przyznaje Dudziński.

Być może nowe władze województwa zdecydują się na przejęcie parkingu w Pruszkowie i przywrócenie dawnych zasad użytkowania.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.