Park of Poland – park rozrywki ciągle w planach

Region

O planowanej budowie parku rozrywki w naszych okolicach pisaliśmy już kilkakrotnie. Park of Poland ma kosztować 2 miliardy złotych, jednak nadal nie wiadomo jaką lokalizacje wybiorą inwestorzy.

Ogromny park rozrywki ma powstać w okolicach Warszawy. Niestety nadal nie wiadomo czy wybór padnie na okolice Grodziska Mazowieckiego, czy raczej na Mszczonów. Tak naprawdę inwestorzy m.in. szef sieci Ciemna City Moshe Greidinger, mają do wyboru w sumie sześć lokalizacji w województwie mazowieckim i łódzkim.

Prace nad pomysłem stworzenia lunaparku trwają już od dłuższego czasu, jednak nadal są na bardzo wczesnym etapie. Inwestorzy wyjaśniają, że spółka na początku przyszłego roku będzie miała informacje o postępach prac.

Inwestycja warta 2 miliardy złotych będzie miała powierzchnie 500 ha. W skład parku ma wejść centrum rozrywki rodzinnej i edukacji, kompleks szkoleniowy dla klientów biznesowych i kilka hoteli pięciogwiazdkowych. W samym parku rozrywki pracę znajdzie 2000 osób.

Nie dziwi, więc fakt, że zarówno władzom Grodziska, jak i Mszczonowa zależy by to właśnie okolice tych miast zostały wybrane na lokalizację inwestycji. Mimo ogromnych planów i wizji należy pamiętać, że to nie pierwszy pomysł na budowę parku w okolicach Warszawy. W latach 90-tych sam Michael Jackson chciał zbudować podobną inwestycję. Wtedy również gotowe było wstępne porozumienie jednak do realizacji nigdy nie doszło.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.