Park wart 800 tys. zł

Brwinów

Podjęty wysiłek przyniósł pożądany efekt. Gmina Brwinów walczyła o środki zewnętrzne i w końcu się udało. Magistrat otrzymał ponad 812 tys. zł na rewitalizację Parku Miejskiego.

Nie da się ukryć, że spacer parkową alejką to szansa na chwilę wytchnienia. Park Miejski w Brwinowie to miejsce, które w ostatnich latach zmieniło swoje oblicze. – Pierwszy etap rewitalizacji przeprowadziliśmy w 2014 roku. Wybudowaliśmy alejki, oświetlenie parkowe. Pojawiły się także ławki, kosze oraz monitoring. 1,5 roku temu aplikowaliśmy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego o dofinansowanie na rewitalizację. Wtedy nie otrzymaliśmy środków – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

W tym przypadku trzeba było wykazać się cierpliwością. Minęło trochę czasu i… – Nastąpiły zmiany, które sprawiły, że zwolniły się pieniądze. Otrzymaliśmy zapytanie, czy jesteśmy chętni, aby ponownie złożyć wniosek. Warunek był jeden: inwestycja musi być zakończona do połowy października. W związku z tym nie zastanawialiśmy się ani przez chwilę. Podpisaliśmy umowę, w ramach której otrzymamy 812 698,43 zł – podaje Kosiński.

Park Miejski czekają kolejne zmiany. Brwinowski magistrat ma już ściśle określone plany. – Chcemy, aby Park Miejski miał swój klimat. Planujemy wzbogacić go o strefę fitness oraz ogród. Musimy zrobić porządek ze stawem, który wymaga odpowietrzenia. Dwa lata temu przeprowadziliśmy konsultacje z mieszkańcami, pojawiły się nietypowe rozwiązania. Wśród nich był wybieg dla psów, który pojawi się w parku – przedstawia włodarz Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.