Park Miejski wypięknieje

Brwinów

Brwinowski Park Miejski przejdzie metamorfozę. Gmina szuka firmy, która zajmie się rewitalizacją parku. To już trzeci etap prac.

W ostatnich latach brwinowski park wypiękniał. Wyremontowano główny ciąg pieszy, powstały nowe alejki, zamontowano elementy małej architektury. Pojawiło się również oświetlenie oraz kamery monitoringu miejskiego.

Teraz przyszedł czas na kolejny etap prac. Tym razem gmina chce wzbogacić park, o elementy, które będą zachęcać do spędzania czasu na łonie natury. W parku ma się pojawić plac zabaw dla dzieci starszych z małym parkiem linowym (linarium, karuzela, piramida), trampoliną i huśtawkami obrotowymi. Dla młodzieży i dorosłych zostanie stworzona siłownia plenerowa w której skład wejdą takie urządzenia jak: orbiterek i biegacz, twister i wahadło, prasa nożna i wioślarz, ławka i prostownik pleców, drabinka i podciąg, wyciąg górny i wyciskanie siedząc, tai chi.

Park zyska również kilka elementów dekoracyjnych jak zdrój uliczny i mała fontanną. Ciekawostką jest fakt, że w parku powstanie szachownica, ale nie byle jaka. Pole do gry będzie miało wymiary… 4×4 m.

Warto jednak wspomnieć, że tonie koniec prac w brwinowskim parku. – Staramy się o dofinansowania zewnętrzne i jeśli się nam uda je pozyskać, wówczas w przyszłym roku zamknęlibyśmy etapem IV całość planowanego zakresu. Jeśli nie, to zapewne będziemy musieli podzielić prace na etapy IV, V a może i VI, w zależności od środków, które uda się na ten cel wygospodarować w budżecie naszej gminy – podkreśla Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.