Park i strefa aktywności za drogie. Co dalej?

Uncategorized

Grodziski magistrat przygotowuje się do stworzenia strefy aktywności przy Szkole Podstawowej nr 6 oraz aranżacji parku nad rzeką Mrowną. Kłopot w tym, że oferty złożone w przetargu przekraczają założony budżet.

Przypomnijmy. Władze Grodziska Mazowieckiego chcą stworzyć dwa nowe tereny do wypoczynku i rekreacji. Pierwszy teren rekreacyjno-wypoczynkowy to park nad rzeką Mrowną, który ma powstać w pobliżu szpitala przy ul. Dalekiej. Tu zaplanowano stworzenie strefy zabaw sensorycznych dla dzieci, strefy urządzeń fitness i rekreacyjnych, ścieżki tematycznej oraz szlaków do jazdy na rowerze, biegania i spacerów. Drugi zakłada stworzenie na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 strefy aktywności. W ramach zadania planowana jest budowa boiska do badmintona i siatkówki oraz plac zabaw dla dzieci w wieku szkolnym, toru rowerowo-roklowego typu pumptrak. Dodatkowo uporządkowany zostanie teren zielony, gdzie zaplanowane nowe nasadzenia.  

Ogłoszono nawet przetarg na wykonanie obu zadań. Kilka dni temu urzędnicy zapoznali się z ofertami złożonymi w tym postępowaniu. Kłopot w tym, że wszystkie oferty przekraczają budżet tego zadania. Zarówno na park jak i stref aktywności grodziski magistrat chcę wydać po 1 mln zł. Najniższe oferty są wyższe od zaplanowanych kwot o 200 – 300 tys. zł. Pojawia się zatem pytanie co dalej z tymi inwestycjami? – Kolejny przetarg nie gwarantuje nam niższych cen, dlatego chcemy dołożyć brakujące kwoty. Na to zadanie mamy dofinansowanie i nie chcielibyśmy go stracić – zaznacza Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.