Park Anielin powoli pięknieje

Pruszków

Anielin Zachodni ma być kolejnym punktem na mapie Pruszkowa, gdzie będzie można spędzić czas na łonie natury. W ostatnich miesiącach tempo prac znacznie spadło.

Brakiem postępów prac zaniepokojeni są mieszkańcy Pruszkowa. – Czy możecie zainteresować się co z przerwaną budową parku Anielin? Od kilku miesięcy na budowie nic się nie dzieje i wszystko niszczeje – napisał do nas Rafał.

Postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda sytuacja. Faktycznie może się wydawać, że na terenie parku nic się nie dzieje. Na placu pracuje tylko kilku robotników, a żeby ich dojrzeć trzeba podejść od strony Czarnej Drogi. Natomiast kierowcy jadący al. Wojska Polskiego faktycznie mogą odnieść wrażenie, że na terenie parku nikogo nie ma.

Urzędnicy z pruszkowskiego magistratu zapewniają, że inwestycja postępuje zgodnie z harmonogramem. – Zgodnie z harmonogramem realizacji projektu zatwierdzonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na terenie Parku w bieżącym roku będą jeszcze wykonane prace związane z budową części nawierzchni parkowych, oświetlenia oraz architektury ogrodowej. W roku 2018 będą wykonane pozostałe elementy nawierzchni oraz wyposażenie i zieleń. Nie mamy tu do czynienia z opóźnieniami – podkreśla Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. – Rozłożenie prac na poszczególne lata wynika z wielkości środków finansowych zabezpieczonych na kolejne lata jak również z przyjętego harmonogramu projektu – dodaje.

Naczelniczka Wydziału Ochrony Środowiska przypomina również, że w ramach zadania oprócz modernizacji Parku Anielin Zachodni wykonawca miał również inne zadania do zrealizowania. – Poza wykonaniem robót w Paku Anielin Zachodni w skład projektu wchodzą pasy zieleni wzdłuż al. Wojska Polskiego – dodaje Elżbieta Jakubczak-Garczyńska.

Przypomnijmy Park Anielin Zachodni ma być gotowy pod koniec listopada 2018 r. Co się w nim znajdzie? Elementy do uprawiania Parkouru (ścianki, murki i równoważnie) i Workutu („bramki”, ścianki, poręcze), tor dla wrotkarzy z elementami pozwalającymi na wykonywanie akrobacji, siłownia plenerowa, ścianka wspinaczkowa, boisko do koszykówki, boisko do siatkówki, boisko dla seniorów oraz niewielka scena. Całości dopełnią alejki parkowe, strefy do rekreacji stworzone z siedzisk oraz ławki. Nie zabraknie miejsca na ekspozycję prac artystycznych oraz na tymczasową scenę koncertową. W parku pojawią się również stojaki rowerowe.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.