Park Anielin diametralnie zmieni swoje oblicze

Pruszków

Dziś Anielin Zachodni, czyli teren vis-à-vis Miejskiego Ośrodka Kultury w Pruszkowie nie zachwyca. Ale miasto już od jakiegoś czasu planuje jego przemianę. Co się zmieni?

O kwestię zagospodarowania Anielina Zachodniego, czyli terenu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pruszkowie zapytaliśmy pruszkowski magistrat. – Projekt zagospodarowania Anielina Zachodniego zakłada rewitalizację istniejącego parku z zachowaniem dominującej funkcji sportowej z uwzględnieniem współczesnych potrzeb społecznych, relacji przestrzennych i funkcjonalnych, aktualnego stanu technicznego dróg, urządzeń i zieleni oraz uwarunkowań wynikających z przepisów – wyjaśnia Aneta Kozłowska z Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

Co powstanie na terenie dzisiejszego parku Anielin? – Część alejek parkowych stanowić będą szlaki aktywności sportowej typu parkour i workout. Urządzenia służące tej aktywności usytuowane będą w aneksach, czyli placykach „dowiązanych” do linii alei. Przewidziane urządzenia i przeszkody uwzględniają zróżnicowaną skalę trudności ćwiczeń. Powstanie system ścian i wejść, które będą istotnym elementem ćwiczenia tricków parkour`u. Istniejące boisko do koszykówki przewidziano do adaptacji z zachowaniem dotychczasowej funkcji i modernizacją nawierzchni. Sąsiednie boisko do siatkówki, z zachowaniem dotychczasowych wymiarów, pełnić będzie funkcję placu do ćwiczeń ruchowych z wyposażeniem adresowanym do seniorów. Oprócz lokalizacji stosownych urządzeń przewiduje się modernizację nawierzchni – odpowiada Aneta Kozłowska.

Oprócz tego przewidziano usytuowanie systemu placyków wypoczynkowych z wpisanymi pięcioma urządzeniami siłowni plenerowej. Powstanie też boisko do siatkówki z piłkochwytami i możliwością adaptacji na boisko do piłki plażowej. Warto podkreślić, że w Anielinie pojawi się 120-metrowy tor dla wrotkarzy i rolkarzy. Nie zapomniano o elementach małej infrastruktury, taki jak: kosze, ławki, stojaki na rowery, tablice informacyjne, oświetlenie. 

Koszt zmian w Anielinie Zachodnim wyniesie ponad 4 mln zł. Termin zakończenia prac ustalono na 30 listopada 2018 r. Na realizację tego zadania Pruszków otrzymał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości ponad 3,2 mln zł (w ramach tego dofinansowania modernizowana jest też zieleń przy al. Wojska Polskiego).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.