Papierosy za blisko 300 tys. zł

Milanówek

Wracamy do sprawy nielegalnej wytwórni papierosów w Milanówku. Funkcjonariusze oszacowali straty skarbu państwa na 280 tys. zł. W „kryjówce” znaleziono 250 tys. sztuk gotowych papierosów.

Jako pierwsi informowaliśmy o akcji radomskich funkcjonariuszy na terenie powiatu grodziskiego. Stróże prawa mieli odkryć nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych. Policja potwierdziła nasze doniesienia, jednak nie ujawniała szczegółów. Prowadzone były czynności operacyjne.

W końcu policja przedstawiła szczegóły akcji. Po zweryfikowaniu informacji o nielegalnej fabryce radomscy funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością zorganizowaną przystąpili do działania. – We wtorek 26 października funkcjonariusze przeszukali sześć miejsc na terenie powiatu. Efektem tego było znalezienie w miejscowościach Adamowizna, Książenice i Milanówek poszukiwanej wytwórni – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

W wyniku przeszukania policjanci ujawnili maszyny do produkcji wyrobów tytoniowych oraz 250 tys. sztuk gotowych papierosów. To niejedyne znalezisko stróżów prawa. Na terenie posesji w powiecie grodziskim zabezpieczono również ponad 1200 litrów spirytusu oraz opakowania na papierosy. Wyliczono, że w związku z nieopłaconą akcyzą straty skarbu państwa wyniosły 280 tys. zł.

Policjanci zatrzymali dwie osoby związane z procederem. 55- i 57-latek są podejrzani o wprowadzanie do obrotu wyrobów tytoniowych bez akcyzy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.