Papiernia zyska nowe oblicze

Pruszków

Zapewnienia władz miasta dotyczące rewitalizacji osiedla przy ul. Broniewskiego w Pruszkowie powoli zaczynają się materializować. Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” ogłosiło właśnie przetarg na wykonanie projektu remontu osiedlowych budynków.

Papiernia – tak mieszkańcy nazywają osiedle przy ul. Broniewskiego. Osiedle, które wygląda tak, jakby znajdowało się na końcu świata. Z jednej strony okala je betonowy mur dawnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego, z drugiej hale produkcyjne, a w ostatnich miesiącach doszedł do tego szpaler z ekranów akustycznych oddzielający osiedle od torowiska PKP. – Mamy dość życia w skansenie. Może w końcu władze miasta się nami zainteresują – żalą się mieszkańcy.

Dzięki ich interwencji w lipcu br. osiedle odwiedzili miejscy włodarze, pracownicy TBS-u oraz radni z Komisji Rozwoju, Funduszy i Integracji Europejskiej. I to nie tylko żeby obejrzeć osiedle czy wysłuchać narzekań mieszkańców. Lokatorom został zaprezentowany plan rewitalizacji osiedla. – Za trzy lata będą państwo mieszkali w całkowicie innym miejscu niż w tej chwili – zapewniał wtedy Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. Zgodnie z zapowiedziami TBS „Zieleń Miejska” będzie musiało przeznaczyć aż 3 mln zł na remont osiedla. W 2016 r. opracowywana będzie dokumentacja, a robotnicy zmodernizują blok z numerem 5. Rok później nowy wygląd zyskają domy z numerami 1B, 7 i 9. Na 2018 r. zaplanowano remont budynku 1A oraz zagospodarowanie terenu. W międzyczasie rozebrane mają zostać zniszczone budynki gospodarcze.

Wiele wskazuje na to, że te zapowiedzi zostaną zrealizowane. TBS ogłosiło już przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej remontu budynków przy uu. Broniewskiego 1A, 1B, 5, 7 i 9. wszystkie budynki mają zostać ocieplone, w każdym wyremontowane zostaną również klatki schodowe.

Wykonawcę dokumentacji poznamy najprawdopodobniej już po Nowym Roku (termin otwarc8ia ofert to 29 grudnia). Projekty remontu dla budynków z numerami 5, 7 i 9 mają być gotowe do końca kwietnia, a dla budynków z numerami 1A i 1B do końca lipca przyszłego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.