Pamiętaj o ankiecie w sprawie kolei

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa z niepokojem patrzą na planowany remont linii kolejowej nr 447 Grodzisk Mazowiecki-Warszawa Włochy. To już ostatnia chwila, aby zagłosować w ankiecie dotyczącej przebudowy.

Planowany remont linii kolejowej spędza podróżującym sen z powiek. Szykują się poważne utrudnienia, które mogą potrwać nawet trzy lata. W planach kolejarzy jest m.in. budowa nowego przystanku w Parzniewie oraz tunelu w ciągu ul. Działkowej w Pruszkowie.

Pod głosowanie zostały poddane dwie opcje. Pierwsza zakłada częściowe zamknięcie linii na odcinku Pruszków-Warszawa Włochy. W tym przypadku remont trwałby 33 miesiące, a pociągi poruszałyby się jednym torem. Druga możliwość to całkowite zamknięcie linii na 22 miesiące. Wtedy podróżujący zmuszeni byliby korzystać z komunikacji autobusowej.

Warto, aby każdy zabrał głos w sprawie planowanej modernizacji. Kolejarze o opinię zwrócili się do samorządów, te zaś pytają o zdanie mieszkańców. W Pruszkowie głosować można do 20 marca. Na obecną chwilę więcej jest zwolenników całkowitego zamknięcia linii.

W sprawie wypowiedzieli się już mieszkańcy Grodziska. Ich zdaniem, linia kolejowa powinna zostać całkowicie zamknięta.

Ankietę można wypełnić tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.