Pamiętacie Anię? Jest już po operacji!

Piastów

O 13-letniej Ani Ługowskiej z Piastowa pisaliśmy niejednokrotnie. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z bardzo rzadką chorobą „klątwą Ondyny”. Ale przeszła właśnie najważniejszą operację w swoim życiu, dzięki której będzie mogła uwolnić się od respiratora.

Ania od pierwszych chwil życia nie mogła normalnie oddychać, tak jak my wszyscy. Powód? Zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji. To oznacza, że dziewczynka mogła przestać oddychać we śnie. Ale to już melodia przeszłości, choć przed Anią jeszcze wiele pracy.

– Kochani! Nie musimy tłumaczyć, jak wielkie emocje towarzyszyły nam dzisiaj (13 grudnia – przyp. red.). Ania właśnie przeszła najważniejszą operację w swoim życiu. Wspaniały zespół lekarzy specjalistów z Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie wszczepił jej stymulatory nerwu przeponowego, dzięki którym będzie mogła oddychać bez respiratora. I choć przed nią jeszcze długa droga rekonwalescencji i rehabilitacji, to dzięki odwadze i umiejętnościom lekarzy oraz hojności ludzi dobrego serca, najtrudniejsze już za nią – czytamy na stronie facebookowej „O czym śni Ania?”.

Głęboko wierzymy w to, że najgorsze już minęło. Cała Redakcja WPR życzy Ani wiele, wiele, wiele zdrowia!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.