Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Pruszków

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w poniedziałek wieczorem w Pruszkowie odbędzie się specjalny koncert, który rozpocznie cykl uroczystości upamiętniających.

Już dziś, w poniedziałek 27 lutego o godzinie 18.00 w kościele św. Kazimierza odprawona zostanie uroczysta msza święta w intencji poległych i pomordowanych żołnierzy podziemia niepodległościowego. – Po mszy, o godzinie 19.00 ku czci i chwale Bohaterów odbędzie się koncert Zespołu Contra Mundum. To niezwykle charyzmatyczna grupa, która z pewnością zaskoczy rockowymi aranżacjami znanych, patriotycznych utworów – zachęcają organizatorzy z pruszkowskiego starostwa powiatowego.

Zakończenie obchodów nastąpi w sobotę, 4 marca. – Tego dnia o godz. 15.00 w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie odbędzie się spotkanie z cyklu Karty Historii zatytułowane „Żołnierze Wyklęci i ich oprawcy”. Gościem specjalnym będzie Tadeusz Marek Płużański, historyk, dziennikarz i publicysta, który przybliży mieszkańcom powiatu pruszkowskiego genezę obchodzonego święta, sylwetki Żołnierzy Wyklętych, ale także przedstawi ich stalinowskich oprawców – śledczych, prokuratorów, sędziów i więziennych strażników – czytamy w zaproszeniu.

Wstęp na uroczystości jest bezpłatny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.