Paleta różnych smaków [DODATEK GASTRONOMICZNY]

Region

Pewne jest jedno: wszyscy lubią dobrze zjeść. W regionie nie brakuje restauracji serwujących wspaniałe potrawy. Gdzie dobrze zjeść? Sprawdź w Dodatku Gastronomicznym! Zapraszamy!

Oferty lokali gastronomicznych w naszym regionie są coraz bogatsze. Coś dla siebie znajdą miłośnicy nawet najbardziej egzotycznych kuchni. 

Chodzenie do knajp i restauracji wraca do łask. Coraz częściej doceniamy sąsiedztwo ciekawych lokali, do których bez układania specjalnego planu można wyskoczyć na szybki i dobry obiad czy kolację. A takich w naszym regionie nie brakuje. Można tu wymienić takie miejsca jak: Dom Bankietowy u Ochmanów w Michałowicach, Pomodoro Verder w Brwinowie, Jasminum w Otrębusach, restaurację Na Deskach z Komorowa czy lokal Bazylia z Podkowy Leśnej. Również w Pruszkowie oferta jest ciekawa. Śmiało można odwiedzić: Restaurację Prowincja, Biesiadowo, Trattoria Erbario czy Bistro Kolejka Cukierków. Z kolei w Grodzisku Mazowieckim są: Mad Box, Parowoz i zielona restauracja.

Jeśli sięgnąć pamięcią kilka lat wstecz, kiedy do wyboru mieliśmy pizzę i zapiekanki, dzisiejsza paleta rozmaitych kuchni jest bez porównania większa. Zarówno w Pruszkowie jak i w Grodzisku Mazowieckim możemy odkrywać smaki z różnych części świata. Najpierw oba miasta przebojem podbiły lokale serwujące sushi i burgerownie. Z czasem pojawiły się również propozycje bardziej egzotyczne – lokale z jedzeniem indyjskim, owocami morza, rybami, kuchnią inspirowaną dawnymi przepisami i tymi najbardziej nowoczesnymi, których nie powstydziłyby się dobre restauracje w Warszawie. W tym oferujące np. potrawy przygotowywane na parze.

Coś dla siebie znajdą także miłośnicy tradycyjnych polskich dań. Obok bardziej eleganckich miejsc świetnie radzą sobie lokale, które można określić mianem barów mlecznych, gdzie zapachy przywodzą na myśl smaki dzieciństwa. Podobne odczucia można mieć wchodząc do popularnych naleśnikarni, w których tradycyjne placki podawane są w nowych, ciekawych odsłonach. 

Poza miejscami, gdzie dobrze zjemy, przybywa także kawiarni i bistro. Można tam nie tylko wypić aromatyczną kawę, ale także skosztować pysznych deserów, w tym lodów o nietypowych smakach, domowych ciast, lemoniady i innych smakołyków. 

Słowem – do wyboru, do koloru. Pruszków i Grodzisk Mazowiecki stają się coraz „smaczniejsze”, a poszukiwacze kulinarnych wrażeń mogą przebierać w propozycjach rozmaitych menu. Dużym ułatwieniem jest możliwość dowozu jedzenia do domu – taką mozliwość oferuje wiele lokali. 

Naszych czytelników zachęcamy do śledzenia portalu WPR24.pl, na którym w przyszłym tygodniu do zdobycia będą kupony na kolację w wybranych restauracjach.

Dodatek Gastronomiczny możesz pobrać tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.