Pałacowa perełka w Małej Wsi zaprasza

Art. Sponsorowany

W odległości zaledwie pół godziny drogi z Pruszkowa znaleźliśmy miejsce, które zachwyca. Pałac Mała Wieś przenosi swoich gości we wspaniały XVIII-wieczny klimat, zachęca do odwiedzin i wypróbowania znakomitej kuchni.

Pałac Mała Wieś to piękny zabytkowy kompleks wybudowany ponad 230 lat temu przez Bazylego Walickiego, przyjaciela i doradcę Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obiekt świeci dziś nie mniejszym blaskiem niż w czasach pierwszych właścicieli. Po pieczołowitym odrestaurowaniu, odtworzeniu wspaniałego ogrodu i ponad 30 hektarów pałacowego parku – jest idealną propozycją zarówno na całodzienną wycieczkę, jak i organizację eleganckich przyjęć.

Zachęceni dobrą opinią o tym miejscu postanowiliśmy wybrać się do Małej Wsi i sprawdzić, czy rzeczywiście jest to miejsce, które warto poznać. Pierwsze miłe zaskoczenie to szybki dojazd. Z centrum Pruszkowa zajął nam pół godziny wygodnym traktem krajowej „siódemki”. Przekraczając bramę Pałacu uwagę od razu przyciąga restauracja Stara Wozownia. W tym pięknym budynku niegdyś zatrzymywały się karoce pałacowych gości. Dziś jest to świątynia smaku. Szef kuchni Robert Skubisz, jeden z najbardziej uznanych polskich kucharzy (zdobywca 4 sztućcy wg Przewodnika Michelin) serwuje głównie tradycyjne polskie dania w nowoczesnej odsłonie, ale nie zabraknie i nawiązań do kuchni francuskiej. W menu znajdziemy wiele unikatowych przysmaków, np. polski kawior Anotnius, ryby z gospodarstwa Zielenica czy sola Dover. Podniebienia miłośników zup z pewnością zachwyci kremowy barszcz z grójeckich jabłek – specjalność restauracji. Nie inaczej będzie w przypadku dań głównych, takich jak np. steki z sezonowanej polskiej wołowiny. To tylko kilka przykładów z imponującego menu, które wspiera niezwykła karta win i cydrów stworzona przez pałacową sommelier – Kamilę Dzierżawską, która jest kierownikiem restauracji. A na deser – oczywiście ciasto z pałacowej cukierni, domowe lody i sorbety.

Stara Wozownia zachwyca nie tylko smakiem. Piękny wystrój zachęca do niespiesznego odkrywania specjałów szefa kuchni. Eleganckie detale pozwalają czerpać z tego miejsca dobrą energię.

Po tak wspaniałym posiłku punktem niemal obowiązkowym jest spacer po pałacowym parku. To 30 hektarów wspaniałej zieleni z ogrodem, który od wczesnej wiosny do późnej jesieni zachwyca feerią barw i precyzją, której nie powstydziłyby się królewskie dwory. W każdą sobotę i niedzielę organizowane są tu wycieczki z przewodnikiem, który opowiada o historii tego miejsca, ciekawostkach związanych z życiem dawnych mieszkańców kompleksu. Trudno też wyobrazić sobie lepsze miejsce na wyjątkową sesję zdjęciową: ślubną, rodzinną, narzeczeńską, okolicznościową. A warto wspomnieć, że Pałac Mała Wieś proponuje swoim gościom nie tylko odwiedziny, ale także organizację przyjęć. Od tych dużych, weselnych, po mniejsze i bardziej kameralne. Znajdziecie tu profesjonalne wsparcie w ich organizacji, a po zakończeniu świętowania goście odpoczną w eleganckich hotelowych apartamentach.

Naszym zdaniem Pałac Mała Wieś to zdecydowanie perełka wśród miejsc, które znakomicie nadają się zarówno na jednodniową wycieczkę z całą rodziną, jak i na kilkudniowy wyjazd, aby odpocząć i nabrać energii. I są tuż obok. W zasięgu półgodzinnej podróży samochodem.

Sprawdźcie sami!

Pałac Mała Wieś
Mała Wieś 40
05-622 Belsk Duży
tel. +48 782 40 40 40
recepcja@palacmalawies.pl

palacmalawies.pl

Facebook Pałac Mała Wieś

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.