Ożarów Mazowiecki: Lokalni liderzy na start

Region

Jeszcze jutro można złożyć zgłoszenie do udziału w programie „Lokalni liderzy na start” realizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki. Program finansowany jest przez Unię Europejską z pieniędzy Europejskiego Funduszu Społecznego.

W projekcie mogą uczestniczyć mieszkańcy Gminy Ożarów Mazowiecki, którzy chcą zaangażować się w działalność społeczną, zostać lokalnymi liderami, przedstawiciele działających na terenie gminy organizacji pozarządowych, którzy dążą do podniesienia skuteczności działania swoich organizacji, sołtysi oraz osoby już działające na rzecz swoich wspólnot, a chcące podnosić swoje umiejętności.

Pierwszeństwo uczestnictwa będą miały osoby mieszkające i pracujące w Gminie Ożarów Mazowiecki oraz mieszkające w gminie osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo. W projekcie zaplanowano udział 20 osób (kobiet i mężczyzn), w tym 12 osób zamieszkałych na terenach wiejskich w gminie.

Wszystkich mieszkańców zainteresowanych udziałem w projekcie, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji i Uczestnictwa w projekcie „Lokalni liderzy na start” oraz o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej i dostarczenie jej do Urzędu Miasta i Gminy w Ożarowie Mazowieckim, ul. Kolejowa 2, III piętro, pok. 305 – osobiście lub e-mailem: ue@ozarow-mazowiecki.pl.
Regulamin i ankieta dostępne są do pobrania i wydruku poniżej lub odebrania osobistego w Urzędzie Miasta i Gminy w Ożarowie Mazowieckim, ul. Kolejowa 2, III piętro 305.

Rekrutacja trwa do 23 maja 2011 r. lub do zgłoszenia się 25 osób spełniających warunki uczestnictwa w projekcie (20 osób + 5 osób lista rezerwowa).
Okres realizacji projektu: pięć miesięcy.
W ramach projektu zaplanowano następujące działania:
– trening kompetencji społecznych
– zajęcia w centrum multimedialnym
– moduł prawny – omówienie miejsca organizacji pozarządowych w polskim systemie prawnym
– zarządzanie w organizacjach pozarządowych, prowadzenie księgowości
– Pozyskiwanie dotacji zewnętrznych
– przeciwdziałanie stereotypom w pracy społecznej
– wyjazd do siedziby organizacji pozarządowej
– spotkanie podsumowujące z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy.

Udział w projekcie jest bezpłatny.
Projekt realizowany jest przez gminę Ożarów Mazowiecki w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet IX: Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.5: Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.
Wszelkie szczegółowe informacje dostępne są w UMiG w Ożarowie Mazowieckim, ul. Kolejowa 2, III piętro, pok. 305, Tel. 22 722 22 07 w. 257, e-mail: ue@ozarow-mazowiecki.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.