Ożarów: Lokalne podtopienia

Region

W wyniku gwałtownej odwilży oraz znacznych opadów deszczu w ciągu doby od 15 stycznia 2011r. w znaczący sposób zwiększył się poziom wód gruntowych i nastąpiły lokalne podtopienia i zalania zwłaszcza piwnic i położonych niżej elementów infrastruktury budowlanej i drogowej na terenie gminy Ożarów Mazowiecki. Zwiększył się też stan wód Kanału Ożarowskiego, nie doszło jednak do jego rozlania.

Od początku soboty do poniedziałku 17 stycznia Ochotnicza Straż Pożarna w Ożarowie Mazowieckim odnotowała 25 wyjazdów związanych z pompowaniami rozlewisk wody z posesji prywatnych i miejsc prowadzenia działalności gospodarczej. Jednostki OSP Ożarów Maz. wykorzystując wszystkie posiadane pompy wodne jednocześnie prawie przez 60 godzin prowadziły działania związane z wypompowywaniem rozlewisk wód oraz udrożnianiu przepustów Kanału Ożarowskiego. W tym czasie wypompowano blisko 7000 m3 wody. Działania prowadzone są nadal.

Burmistrz Ożarowa apeluje o nie wyrzucanie śmieci i zanieczyszczeń zwłaszcza w rejon Kanału Ożarowskiego co powoduje blokowanie jego przepływu powodując spiętrzenia wody, mogące doprowadzić do rozlewisk. Istotna jest także wiedza, iż działania jakiejkolwiek straży pożarnej mogą polegać na przepompowaniu rozlewisk w inne miejsce, nie stanowiące strat dla innych osób czy gospodarstw oraz zgodne z prawem (z wykluczeniem instalacji kanalizacyjnych). Straż nie podsiada samochodów asenizacyjnych mogących wybrać wodę czy nieczystości płynne oraz przewieźć je do zlewisk fekaliów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.