Owczarnia: Akcja zbierania plastikowych nakrętek

Region

We wsi Owczarnia, w gminie Brwinów trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek na rzecz „Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek” - informuje portal owczarnia.net.

Pieniądze uzyskane z wymiany nakrętek zostaną przeznaczone na rzecz Michała Mroczka. Zebrane nakrętki w każdej chwili można dostarczać do sołtysa wsi Owczarnia, Pana Andrzeja Baranowskiego, tel: 22 729-17-42.

Michał Mroczek to 29 latek, który pod koniec kwietnia 2009 roku uległ poważnemu wypadkowi w pracy. Cudem przeżył, ale niestety lekarze musieli amputować mu obie nogi. Wypadek zmienił całe jego życie. Obecnie nie pracuje i stara się o rentę inwalidzką. Michał ma żonę i 2-letnią córeczkę Martę, dzięki którym po wypadku nie załamał się i codziennie podejmuje walkę ze swoimi ograniczeniami i słabościami. Będzie rehabilitowany w Konstancinie, gdzie będzie się uczył chodzić na protezach – najpierw tymczasowych, potem docelowych.

To jednak bardzo kosztowny wydatek, a Fundusz Zdrowia dofinansuje tylko jego niewielką część, dlatego Żoliborskie Stowarzyszenie Dom Rodzina Człowiek postanowiło pomóc Michałowi w zebraniu niezbędnych funduszy.

Rozpoczęli akcję zbierania plastikowych nakrętek po napojach, środkach czystości, kefirach, mlekach i innych artykułach używanych w domu. Kiedy zbierze się tego większa ilość, są one sprzedawane firmie recyklingowej, a zebrane pieniądze trafiają do puli Michała z przeznaczeniem na zakup protez.

Stowarzyszenie ma na swoim koncie wiele podobnych akcji zakończonych sukcesem. Udało się zakupić kilka wózków inwalidzkich, różnego rodzaju szyny dla inwalidów oraz oraz inny sprzęt niezbędny w rehabilitacji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.