Otwierają wąskie gardło na Jerozolimskich, ale…

Pruszków

Kierowcy muszą przygotować się na kolejną zmianę organizacji ruchu w związku z modernizacją tzw. wąskiego gardła w Pruszkowie. Zostanie ona wprowadzona w nocy z soboty na niedzielę.

Mieszkańcy Pruszkowa na słowa remont, utrudnienia i zmiana organizacji ruchu reagują szybszym biciem serca. Miasto stało się jednym wielkim wykopem. Kilkanaście dni temu poświęciliśmy tej sprawie materiał. Można go znaleźć tu.

Nadal trwa remont wąskiego gardła. Kierowcy muszą przygotować się na kolejne zmiany w organizacji ruchu. – W ślad za informacją otrzymaną z firmy Strabag Sp. z o. o. informujemy że w nocy z 26/27.08.2017 wprowadzona zostanie organizacja ruchu umożliwiająca przejezdność przebudowywanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 719 (tzw. wąskiego gardła) na odcinku od ul. Bohaterów Warszawy do ul. Partyzantów.  Jednocześnie nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu samochodowego północnego odcinka ul. Bohaterów Warszawy (od skrzyżowania do wjazdu na stację benzynową). Dojazd do ul. Bohaterów Warszawy na wysokości Stacji Orlen oraz sklepu Lidl będzie możliwy przez ul. Partyzantów – podał pruszkowski magistrat na Facebooku.

Na odcinku DW 719 od skrzyżowania z ul. Partyzantów do skrzyżowania z ul. M. Zimińskiej-Sygietyńskiej na trasie Warszawa-Grodzisk Mazowiecki kierowcy będą musieli poruszać się na wprost z możliwością lewoskrętu w ul. Bohaterów Warszawy. Dalej, w odwrotnym kierunku pojawi się prawoskręt. Z kolei odcinek Bohaterów Warszawy od skrzyżowania z DW 719 do skrzyżowania z ul. Poznańską będzie jednokierunkowy z możliwością przemieszczania się w stronę ul. Prusa. Z centrum miasta kierowcy dojadą do DW 719 przez ul. M. Ziemińskiej-Sygietyńskiej, gdzie będą mogli skręcić w lewo bądź w prawo. Poniżej znajdziecie również mapkę obrazującą nową organizację ruchu.

Jak poinformowało miasto, taki stan może potrwać ok. 1,5 miesiąca.

Należy dodać, że remont na skrzyżowaniu Bohaterów Warszawy i Alei Jerozolimskich zrodzi utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej. Od 27 sierpnia do 2 września zostanie zawieszone kursowanie linii 5 Pruszków – Malichy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.