Otrzymali schronienie po pożarze

Brwinów

Fatalne skutki pożaru domu mieszkalnego przy ul. Stalowej w Brwinowie. Ogień zniszczył znaczną część dachu, co uniemożliwia przebywanie w budynku. Cztery osoby uzyskały niezbędną pomoc ze strony gminy.

Do pożaru doszło w czwartek, 21 lipca, w godzinach popołudniowych. Straż pożarna pracowała na miejscu kilka godzin. – Zgłoszenie w sprawie pożaru na ul. Stalowej otrzymaliśmy około 16.00. Nasze działania na miejscu trwały do 19.50. Doszło do pożaru domu jednorodzinnego na poziomie poddasza i dachu – podaje st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Nikomu nic się nie stało, jednak spłonęła część dachu. – Pożar był silnie rozwinięty, ale udało się go szybko opanować. Nikt nie ucierpiał. Mieszkańcy ewakuowali się sami z budynku. Przy gaszeniu pożaru pracowało 21 strażaków. Częściowo spłonął dach budynku. Podczas akcji stosowaliśmy pianę, aby jak najmniej zalać wnętrze budynku i ograniczyć straty – tłumaczy st. kpt. Kroć.

Obecnie budynek nie nadaje się do zamieszkania. Wsparcia poszkodowanym przez pożar udzieliła gmina. – Urząd Gminy Brwinów zapewnił czworgu pogorzelcom  lokal tymczasowy oraz uruchomił niezbędne działania kryzysowe: począwszy od zapewnienia jeszcze brezentów na zabezpieczenie budynku przed opadami atmosferycznymi. Podstawione zostały kontenery na śmieci i rzeczy zniszczone w pożarze. Ponadto, pracownicy Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie udzieli mieszkańcom budynku doraźnej pomocy a po złożeniu formalnego wniosku przez właścicielkę nieruchomości w najbliższych dniach będzie możliwe udzielenie dodatkowego wsparcia z tzw. rezerwy kryzysowej – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.