Otrzymali absolutoria

Region

Co roku nadchodzi taki moment kiedy radni musza ocenić pracę wójtów, burmistrzów czy prezydentów. Jeżeli praca danego włodarza zostanie oceniona pozytywnie wtedy otrzymuje absolutorium. Kto zyskał uznanie?

W naszym regionie póki co bez niespodzianek, wszyscy włodarze kolejno otrzymują absolutoria. Gdyby jednak było inaczej i takie absolutorium nie zostałoby udzielone, wtedy rozpoczynają się prace nad odwołaniem np. burmistrza w trybie referendum. Dlatego jest ono tak niezwykle ważne.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Milanówka absolutorium udzielono burmistrz Wiesławie Kwiatkowskiej. Niemalże wszyscy radni wyrazili uznanie dla szefowej milanowskiego magistratu. W głosowaniu wzięło udział 14 osób, tylko dwoje z nich było przeciw.

Nie inaczej było w Podkowie Leśnej, gdzie budżet został wykonany w całości. Zyskując pozytywną opinię na temat swojej pracy burmistrz Artur Tusiński także otrzymał absolutorium. – Budżet został zrealizowany w całości, z wyjątkiem dwóch dokumentacji projektowych, których opóźnienie wynikło z braku uzgodnień i przeszło na ten rok – napisał na swoim blogu burmistrz.

W Nadarzynie także nie doszło do rewolucji i po przedstawieniu sprawozdania z wykonania budżetu za 2015 r. oraz analizie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej wójt, Janusz Grzyb uzyskał absolutorium. – Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości działania finansowego Wójta w 2015 roku – czytamy na stronie gminy Nadarzyn.

Wcześniej absolutorium otrzymali: Krzysztof Grabka – wójt gminy Michałowice, Jan Starzyński – prezydent Pruszkowa oraz Grzegorz Szuplewski – burmistrz Piastowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.