Oszuści znów w akcji

Pruszków

Kilka dni temu do drzwi 82-letniej mieszkanki Pruszkowa zapukała kobieta podająca się za pomoc domową. Wizyta zakończyła zniknięciem sporej sumy pieniędzy.

– W miniony wtorek w mieszkaniu przy ul. Ewy okradziona została moja babcia. Oszukano ją metodą na „pomoc domową”. Kobieta najpierw wzbudziła zaufanie mojej 82-lwtniej babci, potem gdy babcia wpuściła ją do mieszkania dała komuś innemu znać, że można szukać pieniędzy w mieszkaniu. Kobieta zagadywała babcię wtedy w kuchni – napisała do nas jedna z czytelniczek.

Sprawa zgłoszona została na policję. – Starsza osoba została oszukana przez nieznajomą kobietę. Zniknęło kilka tysięcy złotych. Prowadzimy czynności – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak dodaje, oszuści specjalizujący się w okradaniu osób starszych wymyślają coraz to nowe sposoby na wzbudzenie ich zaufania. – Ostatnio pojawiła się metoda na „pomoc społeczną”, czyli podszywanie się pod pracownika socjalnego. Legend, którymi posługują się oszuści jest bardzo dużo. Apelujemy o ostrożność, do rodzin o opiekę nad osobami starszymi, do seniorów o czujność i wzywanie osób zaufanych, gdy u drzwi mieszkania pojawi się ktoś podający się za policjanta, pracownika opieki społecznej, czy dalekiego krewnego – zaznacza podkom. Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.