Oświetlenie wymaga modernizacji

Podkowa Leśna

Nie ulega wątpliwości, że oświetlenie uliczne odgrywa istotną rolę. Wskazana jest troska o jego właściwe utrzymanie. Na taki krok zdecydowała się Podkowa Leśna, która planuje modernizację oświetlenia na kilkunastu ulicach.

Na pozór wydaje się, że to nic trudnego. Wystarczy słup oświetleniowy, odpowiednia lampa i poruszanie się wieczorową porą po ulicach stanie się bezproblemowe. Jednak sprawa jest złożona. Warto pamiętać, że oświetlenie uliczne wymaga modernizacji. Oprawy muszą mieć odpowiedni strumień świetlny i moc, powinny być zamontowane na odpowiedniej wysokości. Wszystko po to, aby spełniały swoją rolę i nie oślepiały kierowców, lecz umożliwiały dostrzeżenie pieszych.

Podkowa Leśna planuje przeprowadzić modernizację oświetlenia elektrycznego do końca roku. Magistrat ogłosił postępowanie przetargowe, w którym szuka wykonawcy zadania. Chodzi o wymianę 999 sztuk opraw ulicznych. Gdzie planowane są zmiany? Nowe oprawy pojawią się na: Brwinowskiej, Jana Pawła II, Zachodniej, Parkowej, Błońskiej, Głównej, Myśliwskiej, Bukowej, Gołębiej, Wiewiórek, Wilczej, Sokoła, Sosnowej oraz Lipowej. Warto dodać, że miasto oczekuje, aby wszystkie oprawy, mimo różnych mocy, miały jednakowy kształt i budowę dwukomorową. Z kolei klosz powinien być wykonany z hartowanego szkła.

Podkowiański magistrat czeka na oferty do 26 września. Modernizacja oświetlenia powinna zakończyć się wraz z końcem roku. Trzeba podkreślić, że wykonawca powinien uporać się z zadaniem do 10 grudnia. Pozostały czas miałby zostać przeznaczony na czynności związane z odbiorem prac.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.