Oświatowe inwestycje

Region

Wszystko jest na dobrej drodze, by we wrześniu 2012 r. w Raszynie otwarto nowe przedszkole przy ul. Lotniczej.

Przymiarki do budowy przedszkola w Raszynie sięgają jeszcze kadencji poprzedniego samorządu gminy. Obecny wójt Andrzej Zaręba przyznaje, że odziedziczył koncepcję utworzenia placówki przy ul. Lotniczej po poprzedniku. Zakładała ona rozbiórkę istniejącego przedszkola przy ul. Poniatowskiego i postawienia w jego miejsce ośmiooddziałowego dwukondygnacyjnego przedszkola na ponad 200 dzieci. – Byłem przeciwnikiem takiej koncepcji z kilku powodów – mówi wójt Zaręba. Jego zdaniem, wiązałoby się to z koniecznością wstrzymania zapisów dzieci do przedszkola przy ul. Poniatowskiego. Trzeba by też było przenieść przedszkolaki chodzące do tej placówki do innych. Jednocześnie wątpliwe jest, by udało się rozebrać stare przedszkole i wybudować nowe w ciągu 12 miesięcy.

Dlatego powstała inna koncepcja, która zakłada, że w pobliżu przedszkola przy ul. Poniatowskiego powstanie czterooddziałowe parterowe przedszkole przy ul. Lotniczej. W czasie budowy nowego przedszkola stare działałoby swoim rytmem. – Po oddaniu obiektu przy ul. Lotniczej będzie możliwość przeniesienia dzieci z istniejącej już placówki do nowej. Wówczas można by przeprowadzić rozbiórkę przedszkola przy ul. Poniatowskiego i rozpocząć budowę również  czterooddziałowego obiektu – dodaje wójt Zaręba.

Na razie władze gminy są na etapie przygotowań do zmian zagospodarowania przestrzennego  terenu z uwzględnieniem usług oświatowych. Został też ogłoszony przetarg na przygotowywanie koncepcji projektowej, przedszkola przy ul. Lotniczej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wykonawca zostanie wyłoniony we wrześniu. Na przełomie września i października rozpoczną się prace budowlane. – Jest duża szansa, że z początkiem sezonu oświatowego w 2012 r. dzieci mogłyby rozpocząć zajęcia w nowej placówce – dodaje wójt gminy Raszyn. W ramach inwestycji oświatowych gmina Raszyn planuje też rozbudować szkołę podstawową w Sękocinie. Ogłoszony został przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Koncepcja zakłada m.in. rozbudowę sali gimnastycznej (obecna jest w opłakanym stanie) oraz rozbudowę sal dydaktycznych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.