Ostatnie szlify na ul. Obrońców Pokoju

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa mogą już korzystać z przebudowanej ul. Obrońców Pokoju, choć pozostały jeszcze drobne prace wykończeniowe.

Do tej pory na ul. Obrońców Pokoju nawierzchnia była pełna ubytków i nierówności. Droga stanowi dojazd nie tylko do posesji i starych kamienic, to także szlak komunikacyjny prowadzący do nowych osiedli mieszkaniowych. Obecnie ulica zyskała zupełnie nowe oblicze.

Choć prace nie zakończyły się w pełni, to mieszkańcy mogą już korzystać z nawierzchni wyłożonej kostką brukową. – Ulica Obrońców Pokoju nie została jeszcze odebrana, jednak ze względu na ukończenie wszystkich najważniejszych robót postanowiliśmy dopuścić ją do ruchu. Komisja, która zajmuje się odbiorami zaliczyła drobne poprawki, w które wlicza się m.in. posprzątanie po całej inwestycji – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Podczas przebudowy nie obyło się bez utrudnień. Już w początkowej fazie wystąpiły trudne do przewidzenia komplikacje. Okazało się, że w drodze znajduje się niezinwentaryzowany murowany kanał o dużej średnicy. Wówczas budowa została wstrzymana na kilka tygodni. Prawdopodobnie kanał był pozostałością z lat pięćdziesiątych.

Jednak utrudnienia udało się zażegnać. Po przerwie zimowej, wykonawca wznowił prace. W lutym dokończono kanalizacje sanitarną i deszczową, a niedługo potem rozpoczęły się prace przy układaniu nawierzchni z kostki brukowej.

Umownym terminem oddania drogi do użytku był czerwiec tego roku. Firma Fal-Bruk za wykonanie tej inwestycji zainkasowała 1,1 mln zł.

Tak ulica wyglądała przed remontem:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.