Ostatnie inwestycje w Pruszkowie

Pruszków

W Pruszkowie powoli kończą się tegoroczne remonty związane z infrastrukturą drogową. Co zmieniło się na ulicach miasta w ostatnim czasie?

Na początku tego tygodnia rozpoczęły się prace związane z wymianą nakładki asfaltowej na ul. Kubusia Puchatka. Jezdnia została zniszczona przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które prowadziło inwestycje w tym rejonie. – Prace przy odtwarzaniu nawierzchni zostały zakończone. Dziś pracownicy przywracali jeszcze oznakowania poziome. Roboty były prowadzone na fragmencie gdzie MPWiK wymieniało kanalizację sanitarną. Inwestycja została przeprowadzona na ich koszt – mówi Elżbieta Korach, naczelnik  Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.
 
Na ul. Obrońców Pokoju cały czas trwają roboty związane z przebudową drogi m.in. budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej. W tym tygodniu rozpoczęto tam budowę nowego chodnika. Pierwsze efekty są już widoczne. Powstał fragment ciągu pieszego z czerwonej, betonowej kostki od strony sąsiadującego Liceum im. Tomasza Zana. Kanalizacja ma zostać skończona na początku 2016 roku, zaś nowa nawierzchnia powstanie do czerwca 2016.
 
Ponadto trwają prace przy przebudowie chodnika wzdłuż ul. Bolesława Prusa po obu stronach jezdni na odcinku od ul. Pogodnej do Ceramicznej. Wykonawca zdejmuje tam szare, zniszczone i stare płyty zastępując je nową czerwoną kostką betonową. W ostatnich dniach zakończyła się także budowa wodociągu w ul. Ciepłej. Powstało tam około 200 m przewodu wodociągowego. Od teraz mieszkańcy okolicznych domów mogą podłączyć się do sieci miejskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.