Ostatnie dni na zgłaszanie pomysłów

Podkowa Leśna

Czas ucieka, mieszkańcy Podkowy Leśnej, którzy chcą zgłosić swoje propozycje do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, muszą się spieszyć. Termin mija w piątek, 30 czerwca.

Zarówno w poprzedniej edycji jak i w tej, mieszkańcy dysponują kwotą 100 000 zł. – Każdy mieszkaniec może zgłaszać swoje pomysły. Warunkiem jest zadanie mieszczące się w kompetencjach gminy oraz zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (w przypadku projektów inwestycyjnych). Pomysły należy zgłaszać na odpowiednim formularzu, do którego trzeba dołączyć listę poparcia co najmniej 30 mieszkańców Podkowy Leśnej – informuje podkowiański urząd miasta.

Pomysł mogą zgłaszać także osoby niepełnoletnie, jedynym warunkiem jest zgoda opiekuna prawnego. Wszystkie niezbędne formularze można pobrać tu.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji podkowiańskiego budżetu obywatelskiego zwyciężyły cztery projekty, które najbliższym czasie zostaną zrealizowane. Są to: wiata na rowery na terenie Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej, młodzieżowa strefa aktywności, kule bule przed Pałacykiem Kasyno, nasadzenia drzew iglastych oraz krzewów kwitnących po zakończeniu budowy ronda u zbiegu ulic Lipowej, Bukowej i Sosnowej oraz w okolicach Skweru Ks. Kolasińskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.