Ostatnie dni, by zagłosować na projekty!

Pruszków

Tylko do 25 czerwca mieszkańcy Pruszkowa będą mogli zagłosować na wybrane przez siebie projekty, które zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 r.

Budżet obywatelski, zwany też partycypacyjnym, to nic innego jak pomysły zgłoszone przez mieszkańców danej gminy. Najlepsze z nich, czyli te, które otrzymają najwięcej punktów zostaną zrealizowane. W Pruszkowie trwa głosowanie nad pomysłami, których realizacja rozpocznie się w przyszłym roku. Dzięki takiemu rozwiązaniu to my sami mamy wpływ na zmianę otoczenia. Przypominamy, że pozostało już kilka dni do zamknięcia głosowania, więc trzeba się spieszyć!

Kto może głosować i jak to zrobić? – Głosować mogą mieszkańcy Pruszkowa, którzy w dniu rozpoczęcia głosowania ukończyli 14 lat i posiadają (lub opiekunowie prawni w przypadku osoby niepełnoletniej) czynne prawo wyborcze na terenie gminy Pruszków lub są na jej terenie zameldowani na stałe albo też posiadają Pruszkowską Kartę Mieszkańca. W przypadku, gdy głosującym jest osoba niepełnoletnia, do karty do głosowania należy dołączyć zgodę opiekuna prawnego. Każdy głosujący może głosować na projekty zgłoszone na terenie całego miasta – czytamy na stronie miasta Pruszkowa. 

Ale co najważniejsze: – Głosujący może oddać głos tylko jeden raz i dysponuje łącznie 10 punktami, którymi w dowolnym podziale może obdzielić dowolną liczbę wybranych projektów. Wybór następuje poprzez wpisanie przyznanej liczby punktów przy tytułach wybranych projektów – napisano. 

Aby prawidłowo oddać głos należy podać imię, nazwisko, numer PESEL i adres zamieszkania. Warto zapoznać się z oświadczeniem i podpisać kartę do głosowania (w przypadku formy papierowej). Aby oddać swój głos nie musicie nawet wychodzić z domu, ponieważ dostępna jest internetowa ankieta. Znajdziecie ją klikając tutaj. 

Na bieżąco działania związane z pruszkowskim budżetem obywatelskim możecie śledzić tu. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.