Ostatnia prosta na budowie domów komunalnych

Piastów

Finisz budowy domów komunalnych przy ul. Sułkowskiego w Piastowie. Mieszkania mają być gotowe do końca września, a piastowski magistrat pochwalił się właśnie zaawansowaniem prac.

Zupełnie nowe domykomunalne „wyrosły” na roku ulic Sułkowskiego i Żbikowskiej. Ich budowa rozpoczęła się w ubiegłym roku i według pierwotnego planu miała dobiec końca jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. Nie udało się, ale opóźnienie nie jest duże. Budynki mają być gotowe 30 września.

Na jakim etapie jest inwestycja? – W ostatnich dniach zamontowano już w budynkach stolarkę okienną i drzwiową. Wykonano posadzki. Wykończono elewację oraz ściany wewnętrzne. Inspektor nadzoru budowlanego odebrał także roboty związane z wykonaniem instalacji wodno-kanalizacyjnych, instalacji c.o. i wentylacji mechanicznej, instalacji elektrycznych zewnętrznych, przyłączami: wodno-kanalizacyjnym oraz kanalizacji deszczowej, przebudową sieci ciepłowniczej oraz zagospodarowaniem terenu – wyjaśnia Hanna Ryszkowska, inspektor z wydziału inwestycji urzędu miasta w Piastowie.

Jak dodaje, w kolejnym etapie kontynuowane będą: wstawianie stolarki okiennej i drzwiowej, instalacji elektrycznej w budynkach, montaż wentylacji oraz wykańczanie budynków na zewnątrz i wewnątrz.

W nowych budynkach znajdzie się 37 mieszkań.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.