Ostatni dzwonek by współtworzyć budżet

Milanówek

Jeszcze tylko do najbliższego piątku mieszkańcy Milanówka mogą zgłaszać chęć udziału w pracach Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego. Do rozdysponowania w tym roku jest 300 tys. zł.

Budżety obywatelskie to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej samorządów. Polega ono na przeznaczeniu z lokalnej kasy określonej kwoty, o której wykorzystaniu decydują bezpośrednio mieszkańcy. Na co zostaną przekazane te pieniądze Milanowianie wskażą już po raz drugi. – W ramach zeszłorocznej edycji zrealizowaliśmy plac zabaw przy Zespole Szkół Gminnych nr 1, uzupełniliśmy siłownię plenerową oraz rozbudowaliśmy plac zabaw na osiedlu TBS – informuje milanowski urząd miasta.

Pierwszym krokiem do zaplanowania obywatelskich wydatków jest powołanie Zespołu, który zajmie się opracowaniem regulaminu, zasad i procedur. Na ich podstawie będzie można zgłaszać swoje propozycje. Oprócz samych mieszkańców w składzie znajdą się radni, przedstawiciele organizacji pozarządowych i pracownicy urzędu miasta.

Jak zostać członkiem Zespołu? – Chętnych prosimy o zgłaszanie swojej kandydatury do 5 lutego na formularzu zgłoszeniowym na adres promocja@milanowek.pl lub osobiście w Urzędzie Miasta Milanówka (budynek A, ul. Kościuszki 45) w Zespole ds. Komunikacji Społecznej. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem tel. 22 758 30 61 wew. 121 lub 224 – informuje milanowski magistrat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.