Ośrodek szkoleniowy Legii coraz bliżej

Grodzisk Maz.

Kolejny krok do budowy Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa w Grodzisku Mazowieckim wykonany. Udało się już wybrać elewację obiektu.

Akademia Piłkarska Legii Warszawa ma powstać w Urszulinie w gminie Grodzisk Mazowiecki. W lutym ubiegłego roku władze klubu i włodarze gminy podpisali umowę w tej sprawie. Co dokładnie ma wejść w skład akademii? Będzie to kompleks badawczo-rozwojowy połączony z ośrodkiem treningowo-szkolnym. W planach jest również stworzenie ogólnodostępnej strefy rekreacyjno-sportowej z małymi boiskami piłkarskimi oraz wielofunkcyjnych placów.  Pojawi się również pełnowymiarowe boisko piłkarskiej o sztucznej nawierzchni, które na zimę będzie przykrywane halą pneumatyczną.   

W Urszulinie będzie można spotkać nie tylko młodych adeptów piłki nożnej. Z bazy treningowej mają również korzystać piłkarze pierwszego zespołu Legii prowadzonego przez Jacka Magierę. Jednym z elementów kompleksu ma być mały stadion piłkarski spełniający wymogi licencyjne II ligi piłkarskiej.

Władze stołecznego klubu wybrały już elewację nowego obiektu. – Poprosiliśmy o pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji wszystkich pracowników oraz zawodników Akademii i ich rodziców – informuje klub Legia Warszawa. – Do wyboru były cztery warianty. Najwięcej głosujących wskazało opcję, która swoim wyglądem nawiązuje do historycznych barw: biel i czerń, wykorzystywanych przez Legię Warszawa także w ramach obecnych strojów – dodaje.

Koncepcja ośrodka powstała na bazie wizyt w 30 centrach treningowych w całej Europie. W trakcie przygotowywania projektu przeanalizowano ponad 80 projektów technicznych podobnych ośrodków. – Koncepcja architektoniczna Ośrodka została przygotowana przez polską pracownię LAP Studio we współpracy z Estudio Lamela, międzynarodowym biurem architektonicznym, które jest autorem m.in. projektu ośrodka treningowego Realu Madryt w Hiszpanii – podkreśla Legia Warszawa.

Akademia Piłkarska Legii Warszawa ma zostać oddana do użytku na przełomie 2018/2019 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.