OSP Piastów posiada nowy wóz

Piastów

Do piastowskiej jednostki ochotniczej straży pożarnej zawitał nowy pojazd – Scania P410. Nie obyło się bez hucznego przywitania samochodu!

Strażacy nie mają łatwej pracy. O ich odwadze i poświeceniu słyszeliśmy nie raz. Dlatego bardzo ważne jest to, jakim sprzętem dysponuje dana jednostka. We wrześniu pisaliśmy o tym, że piastowski magistrat zdecydował się wysposażyć ochotniczą straż pożarną w nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Miesiąc później rozstrzygnięto przetarg, a kilka dni temu pojazd pojawił się w jednostce.

12 listopada odbyło się poświecenie nowego, ciężkiego pojazdu ratowniczo-gaśniczego. Jest to Scania P410 z napędem na cztery koła, która zastąpiła wysłużonego Jelcza 422. – Po zakończonym poświęceniu pojazdu odbyła się jego prezentacja, a następnie na sali konferencyjno-bankietowej wręczono okolicznościowe upominki oraz medale – napisano na stronie OSP Piastów. Podczas uroczystości nie zabrakło także fajerwerków!

Samochód został zbudowany przez firmę Inżynieria Samochodów Specjalnych Wawrszawszek ISS z Bielska Białej. Silnik przystosowany jest do zasilania biopaliwami, a jego moc to 400 KM. W kabinie przewidziano miejsca dla sześciu osób. Czym byłby pojazd bez dodatkowego wyposażenia? I tak w Scani znajdziemy m.in.: kliny pod koła, zestaw narzędzi naprawczych, podnośnik hydrauliczny, gaśnice i kamizelki.

Koszt zakupu wyniósł blisko 950 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.