OSP Młochów świętuje 70-lecie

Młochów

Każdego dnia strażacy pracują na uznanie społeczeństwa. Zawsze są gotowi nieść pomoc w sytuacji zagrożenia. 27 maja świętować będą druhowie z Młochowa, gdyż tamtejsza jednostka obchodzi 70. rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej.

Przez lata mundur młochowskiej jednostki zakładały setki ochotników. 27 maja wszyscy będą mieli okazję wspólnie się spotkać i świętować piękny jubileusz. Ale po kolei. W 1947 roku grupa mieszkańców Młochowa podjęła decyzję o założeniu Ochotniczej Straży Pożarnej. Wśród „ojców” jednostki byli m.in.: właściciel sklepu Arkadiusz Łydkowski, pracownik straży w Pruszkowie Jerzy Mernitz, a także rolnicy Feliks Kucharski, Kazimierz Kucharski, Józef Tober, Witold Buza czy Jan Sawala. Przez lata ochotnicy zapracowali na dumę Młochowa. W latach 80. w uznaniu za ich poświęcenie mieszkańcy ufundowali sztandar dla OSP. Remiza strażacka powstała w 1988 roku. Druhowie zawsze gotowi byli nieść pomoc, nie tylko w sytuacji zagrożenia życia. Strażacy aktywnie brali udział przy odbudowie stawu w zabytkowym parku, kopaniu rowów odwadniających, budowie fundamentów pod ośrodek zdrowia i przedszkole w Młochowie.

Gruntowny remont remizy przeprowadzono w 2006 roku, a kilka lat wcześniej jednostka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego jako organizacja publiczna. OSP w Młochowie stale się rozwija i powiększa swój stan posiadania. W 2009 roku jednostka otrzymała samochód Ford Transit od… policji. Dzięki pomocy gminy dostosowano go do potrzeb straży. Z kolei Renault Mascott przebyło drogę z Pruszkowa do Nadarzyna, a następnie pojazd trafił do Młochowa. W 2015 roku otwarto nową część strażnicy.

27 maja strażacy z Młochowa będą świętować jubileusz 70-lecia powstania OSP. O 16.00 zaplanowano mszę św. w kościele św. Michała Archanioła. Kolejnym punktem obchodów jest apel pod OSP Młochów. Podczas uroczystości wręczone zostaną wyróżnienia i nagrody. Strażacy zachęcają mieszkańców do uczestnictwa w obchodach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.