OSP Biskupice zyska nowy wóz

Brwinów

Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego, który ma być przeznaczony dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach.

Chodzi o zakup i dostawę fabrycznie nowego średniego pojazdu z napędem 4×4, dzięki któremu właściwości jezdne w różnym terenie powinny być utrzymane na dobrym poziomie. – Napęd samochodu 4×4 z możliwością odłączania napędu osi przedniej, możliwością blokady mechanizmu różnicowego przedniej i tylnej osi, przekładnia rozdzielcza z przełożeniem szosowym i terenowym. Blokowanie i rozłączanie wszystkich wymienionych mechanizmów musi odbywać się z kabiny kierowcy oraz winno być sygnalizowane w miejscu widocznym dla kierowcy – czytamy w specyfikacji szczegółowej przetargu. 

Masa rzeczywista gotowego do akcji pojazdu nie powinna przekraczać 16 ton. Będzie wyposażony w silnik o mocy minimum 290 KM, manualną skrzynię biegów, czterodrzwiową kabinę z zawieszeniem pneumatycznym, urządzenia sygnalizacyjn-ostrzegawcze i inne typowe elementy dla wozów strażackich. Co ciekawe dach zabudowy zostanie wykonany w formie podestu, na którym pojawi się antypoślizgowa nawierzchnia. Ponadto na pełnym zbiorniku paliwa strażacy pokonają przynajmniej 300 km.

Warto podkreślić, że pojemność zbiornika na środki gaśnicze wyniesie 4 tys. litrów, a na wodę 3,5 tys. litrów. Kolorystyka będzie typowa dla tego typu pojazdów. Czerwony wóz, z czarnymi lub ciemnoszarymi elementami podwozia i białymi zderzakami.

Powstaje pytanie: kiedy w OSP Biskupice pojawi się nowy wóz? Termin realizacji zamówienia określono do dnia 30 listopada tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.